Dziś, w czasie uroczystości pasowania uczniów klas pierwszych, wolontariusze naszej szkoły wręczyli swoim młodszym kolegom napisane ręcznie przez siebie, na ozdobnym papierze, tradycyjne listy w kopertach. Chcieli w ten ,prawie całkiem już zapomniany sposób komunikacji, nawiązać z nimi kontakt, złożyć życzenia i wyrazić swoją radość z tego, że są z nami. Mamy nadzieję, że te listy zostaną zachowane na dłużej i będą przypominały, że do komunikacji służą nie tylko smsy, emaile, telefony ale także listy, które przetrwają dłużej niż media elektroniczne. Za parę lat będą miłą pamiątką z dzisiejszej uroczystości, A może uczniowie klasy pierwszych sami kiedyś zaczną pisać listy, aby sztuka pisania ich przetrwała. Można przecież połączyć wygodną nowoczesność z piękną sztuką formułowania swoich myśli i przelewania ich na papier.
Dzisiaj odwiedził nas chomik. Pochwalił się swoim domkiem, jedzonkiem. Przywitał z każdym dzieckiem i pobiegał po dywanie. Dzieciaki ucieszyły się z wizyty i już planują kolejne, tym razem ze swoimi podopiecznymi
Na początku października klasa 1A wzięła udział w Wielkiej Lekcji Ekologii. Dzieci miały możliwość zwiedzania Ekospalarni, czyli Zakładu Termicznego Przekształcania Odpadów, a także uczestnictwa w wystawach i warsztatach zorganizowanych w hali Tauron Arena. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat segregacji odpadów, możliwości ponownego wykorzystania surowców wtórnych, ekologicznych źródeł energii, ochrony środowiska, a także bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych i zachowania w sytuacjach niebezpiecznych.
To już kolejna nasza lekcja w muzeum. W domu J. Matejki czuliśmy się prawie jak w swoim. Rozmawialismy o zmysłach i doświadczaliśmy nimi sztuķę.
Ach! Co to był za wieczór ! Takiego jeszcze do tej pory w naszej szkole nie było.
Po raz pierwszy uczestniczyliśmy w Nocy Bibliotek – wydarzeniu , którego celem jest promocja książek, czytelnictwa i bibliotek. Ta jedna noc - wielkie święto bibliotek i czytania - w niekonwencjonalny sposób zachęca do korzystania ze zbiorów biblioteki, jest czasem spotkań różnych pokoleń, łączy ludzi i zachęca do poszukiwania tego, co wspólne.
Zaproszenie na to wydarzenie przyjęło i przybyło do szkoły około 80 uczniów z wszystkich klas od pierwszej do ósmej. Wielu z nich towarzyszyli rodzice, dziadkowie i młodsze rodzeństwo. Mieliśmy okazję także gościć kilku absolwentów naszej szkoły.
Nasza „noc” ze względów organizacyjnych trwała od godz. 19 do 22, ale w tym, wydawałoby się krótkim, czasie wiele się działo…
Rozpoczęliśmy tak, jak w czasie spotkań w bibliotekach w całej Polsce, od przeczytania wiersza Joanny Mueller „Wierszowiązałki”, który jest mądrą ilustracją tegorocznego hasła Nocy Bibliotek "Znajdźmy wspólny język". Utwór ten pięknie zinterpretowała nauczycielka historii pani Barbara Sołtys – Wcisło razem ze swoimi uczennicami z klasy szóstej. Później uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak znaleźć wspólny język w bibliotece i mieli okazję obejrzeć w prezentacji multimedialnej zasoby naszej szkolnej , „sowiej” biblioteki.
Następnie w 6 grupach, wspólnie, rodzice, uczniowie i nauczyciele wykonywali różnymi technikami prace plastyczne będące ilustracją do poszczególnych zwrotek wiersza D. Wawiłow „O rupakach” .Nad tą częścią wieczoru czuwała pani Agnieszka Cygan, nauczycielka plastyki, która pomogła później wszystkim w prezentacji swoich dzieł. Na zakończenie obejrzeliśmy wspólnie film i na podstawie komiksu "Ptyś i Bill" w reżyserii A. Charolta i F. Magniera. Przygody Ptysia, rudowłosego chłopca i jego przyjaciela, psa Billa, rozbawiły nie tylko dzieci ale także dorosłych.
Tą część spotkania przygotowała pani dyrektor Kinga Jędrzejewska- Ronij, która była również organizatorem i dobrym duchem całego wydarzenia.
Przez cały wieczór mieliśmy także okazję do wspólnych rozmów i biesiadowania przy stołach, uginających się od przekąsek przygotowanych przez rodziców.
Atrakcją spotkania była także „fotobudka” „ Z książką mi do twarzy”, z której wszyscy chętnie korzystali, robiąc sobie fotografie z książką.
Wychodząc ze spotkania uczniowie otrzymali materiał do zrobienia zakładki, którą będą mogli się pochwalić w poniedziałek.
Noc Bibliotek to niezapomniane i pełne wrażeń wydarzenie, pierwsze w naszej szkole ale na pewno nie ostatnie.
Jak się bawiliśmy tego wieczoru można obejrzeć w relacji fotograficznej.
4 października 2019 obchodzono w naszej Szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie już kilka dni przed świętem rozpoczęli wielką powtórkę tabliczki mnożenia. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Uczniowie naszej szkoły podzieleni na mniejsze zespoły, rozwiązywali zadania i zdobywali punkty na kartach kontrolnych. Wśród wielu konkurencji, zawodnicy mierzyli przedmioty, porównywali ich długość i szerokość, odczytywali współrzędne na koduj-macie, rozwiązywali działania matematyczne, układali kompozycje z figur geometrycznych, doskonalili orientację przestrzenną, kolorowali obrazki według kodu, a w międzyczasie grali w klasy oraz kółko i krzyżyk. Podczas wesołych matematycznych zabaw nie zabrakło też ducha rywalizacji, a emocje sięgały zenitu. Koordynatorami akcji zostali: Katarzyna Fugiel oraz Magdalena Piller. Akcja miała na celu przypomnienie i utrwalenie sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. 4 października 2019r. w szkole królowała Tabliczka Mnożenia i było to widoczne w klasach oraz na szkolnych korytarzach. Utworzony został „tabliczkowy kącik”, w którym można było sprawdzić swoją wiedzę z tabliczki mnożenia na różnych poziomach trudności oraz osiągnąć tytuł eksperta tabliczki mnożenia. Udało się to 26 uczniom. Gratulujemy.