1 października świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki i wszyscy chętni mogli wziąć udział w muzycznym konkursie.
Pod koniec każdej lekcji przez szkolny radiowęzeł nadawana była muzyczna zagadka. Kto rozpoznał utwór zapisywał odpowiedź na karcie konkursowej, którą zostawiał przed wyjściem ze szkoły na portierni pod czujnym okiem pana Józefa i pana Marka.
Wczoraj nagrodziliśmy zwycięzców. Spośród uczniów klas 4-8 wszystkie odpowiedzi znała Gabrysia Godek. Natomiast w klasach 1-3 dobrych odpowiedzi było bardzo dużo i laureata musieliśmy wylosować. Został nim Janek Moniczewski z klasy 3a.
W poniedziałek 30.09 uczniowie klasy 1A świętowali Dzień Chłopaka. Z tej okazji chłopcy prezentowali swoje umiejętności w różnych konkurencjach i walczyli o miano Super Chłopaka. Wszystkie zadania zaliczyli z sukcesem, za co otrzymali od koleżanek drobne upominki.
Pod koniec września został zorganizowany konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych na "Najpiękniejszy jesienny liść". Dzieci zaangażowały się w realizację zadania i przygotowały piękne prace. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Rozstrzygnięcie konkursu było też okazją do wesołych zabaw, integracji wszystkich pierwszaków i lepszego poznania rówieśników.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ( 29.09.2019r. ) ustanowiony w 2001 r przez Polską Izbę Książki, to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci.
W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy 30 września i był on znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki i promocji czytelnictwa wśród naszych uczniów. Starsze koleżanki z klasy szóstej – Natalia, Ania, Oliwia i Patrycja czytały młodszym z klas 1-3 wybrane przez nauczycieli fragmenty książek: Plastusiowy pamiętnik M. Kownackiej, Ferdynand Wspaniały L. J. Kerna, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek J. Bednarek i Asiunia J. Papuzińskiej.
Uczniom klas starszych opowiadania z tomu Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach czytali nauczyciele języka polskiego.
Tak spędzony wspólnie czas był okazją do zdobycia nowej wiedzy, do integracji , budowy wzajemnego zaufania i więzi emocjonalnych.
Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków, do głośnego czytania dzieciom przez cały rok. To my kształtujemy postawy i zainteresowania młodego pokolenia, my jesteśmy odpowiedzialni za ich rozwój i przygotowanie do dorosłego życia. Czytanie to jedna z dróg, dzięki której dziecku zostaną zaproponowane wzorce do naśladowania.
Już rusza kolejna edycja Wielkiego Ogólnopolskiego Maratonu Czytelniczego. W naszej szkole bierzemy w nim udział po raz trzeci, ale początki tego wydarzenia sięgają roku 2009.
Wielki Maraton Czytelniczy to ogólnopolski konkursu dla dzieci i młodzieży. Maraton objęty jest Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Dla szkoły podstawowej odbywa się w trzech kategoriach wiekowych i polega na czytaniu w domu w każdym miesiącu jednej książki z zaproponowanej przez organizatorów listy lektur.. Na koniec miesiąca uczestnicy maratonu piszą test ze znajomości przeczytanej książki, umiejętności wyciągania z niej istotnych informacji i kojarzenia faktów. Zebrane z każdego testu punkty sumują się w skali roku szkolnego i pozwalają na zdobycie wyróżnienia lub nagrody dla samego czytelnika a nawet dla szkoły. To zachęta do poznawania książek spoza standardowego kanonu lektur, wspomaganie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz wyzwanie, ponieważ część pozycji książkowych jest wymagająca w stosunku do wieku młodych czytelników.
W tym roku tego wyzwania podjęło się 24 uczniów naszej szkoły. Najwięcej odważnych pożeraczy książek jest w klasie trzeciej.
Wszystkie książki z listy są już w bibliotece szkolnej, a zatem do dzieła – czytamy, czytamy, czytamy.
Zapraszamy na nietypową imprezę!
W piątek 4 października planujemy akcję "Noc Bibliotek", której w tym roku przyświeca hasło "Znajdźmy wspólny język". Tym samym zapraszamy uczniów wraz z rodzicami na spotkanie, które odbędzie się w naszej szkole w godz. od 19.00 do 22.00. Planujemy m.in. międzyklasowe rozgrywki, podczas których zespoły dziecięco-rodzicielskie będą wykonywać wielkoformatowe ilustracje do książek oraz wspólne oglądanie filmu z gatunku kino familijne. Podczas projekcji będzie można przekąsić to i owo, gdyż marzy nam się wielki szwedzki stół, a że - jak wszyscy wiedzą - czas spędzony przy dobrym posiłku i w miłym towarzystwie jest bezcenny, mamy nadzieję, że zechcecie Państwo towarzyszyć swym pociechom.
Liczymy na tłumne przybycie rodzinnych zespołów!
Wycieczka bardzo nam się udała, nie padało. Dzieci się nie nudziły i doświadczały przyrodę wszystkimi zmysłami.