Wycieczka bardzo nam się udała, nie padało. Dzieci się nie nudziły i doświadczały przyrodę wszystkimi zmysłami.
Ogłaszamy nabór do szkolnego koła wolontariatu. Jego celem jest niesienie pomocy zgodnie z ideą, że tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia. Będziemy działać w szkole, w środowisku lokalnym a także uczestniczyć w różnych akcjach humanitarnych i charytatywnych. Jeśli kochasz pomagać i jesteś gotowy do poświęcenia zapisz się do naszego koła wolontariatu.
Czytam z klasą to ogólnopolski projekt rozwiązujący umiejętności czytelnicze i zainteresowania światem literatury uczniów klas 1-3. Nasza szkoła przystąpiła do projektu w tym roku. Przez cały najbliższy rok będziemy dzielić się swoimi działaniami poznając nowych bohaterów dziecięcej literatury! Na początek prezentujemy Czytusie wykonane przez każdego ucznia naszej szkoły ;) kolejno będziemy pokazywać różne prace związane z przeczytanymi lekturami-ciekawe czy będzie w stanie rozpoznać co czytamy! Zapraszamy do regularnego sprawdzania naszej galerii!
Już dziś startujemy z projektem” Wychowanie przez czytanie”, który skierowany jest do uczniów klas 5–7 szkół podstawowych.
Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.
Pod opieką nauczycieli uczniowie będą omawiali istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych. Stworzą również krótkie prezentacje multimedialne przedstawiające wybrane przez siebie wartości.
O efektach tych bardzo ważnych i potrzebnych rozmów o wartościach będziemy informować po ich realizacji.Już dziś startujemy z projektem” Wychowanie przez czytanie”, który skierowany jest do uczniów klas 5–7 szkół podstawowych.
Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.
Pod opieką nauczycieli uczniowie będą omawiali istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych. Stworzą również krótkie prezentacje multimedialne przedstawiające wybrane przez siebie wartości.
O efektach tych bardzo ważnych i potrzebnych rozmów o wartościach będziemy informować po ich realizacji.
Międzynarodowy Dzień Kropki to obowiązkowe święto w naszym szkolnym kalendarzu. Bo każdy z nas musi odkryć, że jest jedyny w swoim rodzaju. Że potrafi coś, czym może dzielić się z innymi. Że małą kropkę można zmienić w dużą. Że jeszcze nie-wielki talent można zmienić w wielką pasję (bo przecież baobaby wyrastają z małych ziaren). I że tak naprawdę nie ma dla nas rzeczy niemożliwych (chociaż zdarzają się trudne do zrobienia).
Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z zakropkowanych poniedziałkowych zajęć.
Uwaga uczniowie,
W zakładce konkursy i osiągniecia umieszczono harmonogram konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2019/2020.
Dzisiaj mieliśmy w naszej szkole czytelnicze święto. Po raz czwarty wzięliśmy udział w ósmej już edycji Narodowego Czytania. W tym roku para prezydencka zaproponowała do czytania 8 polskich nowel. Spośród nich wybraliśmy „Katarynkę” Bolesława Prusa, której przesłanie jest bardzo aktualne. Historia opowiedziana przez autora uczy, że w życiu powinniśmy się kierować szlachetnością i że nie wolno nam stracić wrażliwości na ludzką krzywdę . Tekst „Katarynki” czytali nauczyciele Wanda Kasprzyk i Gabriela Wrona oraz uczennice: Ida kl. III, Gabrysia kl. IV, Weronika kl. V, Edyta kl. VI, Gabrysia kl. VII i Natalia kl. VIII.
Czytaniu towarzyszyły dźwięki katarynki, piosenka kataryniarza i projekcja obrazów Warszawy, po ulicach której mógł spacerować pan Tomasz, jeden z bohaterów utworu. Dziękujemy Wszystkim, którzy przygotowali tę uroczystość. Za rok czytać będziemy „Balladynę” Juliusza Słowackiego.