Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
WYDARZENIA

Zabierz książkę na wakacje

W tym roku będziecie mogli wypożyczyć książki na wakacje z naszej szkolnej biblioteki. Zapraszamy od 18 czerwca.

 

Akcja masowego czytania już w piątek

Jak widzicie przygotowujemy się do piątkowej akcji "Jak nie czytam, jak czytam".
Przyłączamy się do ogólnopolskiego bicia rekordu liczby uczniów czytających w tym samym momencie. W ubiegłym roku czytało 459 409 uczniów.
Jeśli chcecie dołączyć, przynieście w piątek 8 czerwca do szkoły książkę (do czytania) i karimatę (do siedzenia). Spotykamy się na 3 godzinie lekcyjnej.

 

Wizyta w przedszkolu

Pierwszoklasiści poszli z rewizytą do Przedszkola nr 151. Grupa starszaków zaprosiła uczniów do wspólnych zabaw w ich sali przedszkolnej. Dzieci rywalizowały ze sobą grając w grę planszową, bawiły się wspólnie oraz oglądały przedstawienie przygotowane przez przedszkolaków "O Ali, kocie i rysunku na płocie".

 

Drużyna doktora Ząbka

Pierwszoklasiści poznawali właściwe sposoby dbania o zęby. Korzystając z modelu sztucznej szczęki dzieci uczyły się prawidłowego sposobu szczotkowania zębów i używania nici dentystycznych. Zajęcia prowadzone były przez pracownika PCK, który zachęcał dzieci do jedzenia zdrowych dla zębów produktów. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz zestaw zawierający pastę i szczoteczkę do zębów.

 

Akcja masowego czytania

Już 8 czerwca 2018 r. nasza szkoła włącza się do akcji organizowanej przez redakcję miesięcznika Biblioteka w Szkole. Jest to największa akcja czytelnicza w Polsce. Jej symbolem jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie (w zeszłym roku było to 459 tys. osób).
Biorąc udział w akacji chcemy, zgodnie z celem organizatorów, pokazać, że młodzież czyta znacznie więcej niż dorośli, że miło poczytać sobie w gronie koleżanek i kolegów, że książka to dla nas rozrywka, przyjemność a nie tylko szkolny obowiązek. Chcemy też ,aby ci z pośród nas, którzy nie czytają mieli okazję spróbować. Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji. Szczegóły dotyczące wydarzenia na tablicy informacyjnej w szkole, w szkolnej bibliotece i u nauczycieli.

 
1 .. 34 35 36 [37]