Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
WYDARZENIA

Klasa I b w bibliotece szkolnej

Dziś uczniowie klasy Ib odwiedzili bibliotekę szkolną i zostali uroczyście przyjęci do grona czytelników.
W trakcie spotkania pierwszoklasiści odpowiedzieli na trudne pytania związane z biblioteką i czytaniem, obejrzeli zbiory biblioteki, poznali zasady wypożyczania i poszanowania książek oraz nauczyli się samodzielnie je wypożyczać. Złożyli też książce przyrzeczenie i pierwsze książeczki zabrali już do domu.
Na pamiątkę tej uroczystości każdy pierwszoklasista otrzymał zakładkę przygotowaną przez wolontariuszy ze Szkolnego Koła Wolontariatu.
Mamy nadzieję, że spotkanie z biblioteką i pierwsza wypożyczona książka na długo pozostaną w pamięci najmłodszych Czytelników.

 

 

Uroczyste ślubowanie uczniów klasy 1A

Uczniowie klasy 1A świętowali swoje ślubowanie. To już 1 miesiąc i 13 dni, jak stają się uczniami i wkraczają w szkolny świat. Dziś oficjalnie dołączyli do grona uczniów. Pięknie zaprezentowali się podczas przedstawienia, a później świętowali wspólnie swój wielki dzień. Dziękujemy Dyrekcji i starszym kolegom za uroczyste przyjęcie nas do wspólnoty szkolnej!

 

Uroczyste ślubowanie uczniów klasy 1B

W święto Komisji Edukacji Narodowej klasy pierwsze złożyły swoje ślubowanie. To był ważny dla nich dzień. Zgodnie z długą, polską tradycją dzieci zostały pasowane na Uczniów Szkoły Podstawowej. Podczas uroczystości przedstawiły krótki program artystyczny, od wychowawcy otrzymali birety, następnie Pan Dyrektor dokonał aktu pasowania na Ucznia Szkoły, a Pani Dyrektor przypięła tarcze - na pamiątkę tego wydarzenia. Następnie dzieci przeszły do swojej sali, gdzie przedłużyli swój czas świętowania dzięki Rodzicom, którzy przygotowali dla nich smakołyki i pięknie udekorowali stół. To był naprawdę udany dzień! Cieszymy się bardzo z nowych Uczniów i mamy nadzieję, że szkolna przygoda przyniesie im wiele radości, zaciekawienia, wiedzy i przyjaźni.

 

Uroczyste ślubowanie uczniów klasy 1C

14.10.2020 był szczególnym dniem dla uczniów klasy 1C w naszej szkole. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania, do której uczniowie pięknie się przygotowali.
Po części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować szkołę, a swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pan Dyrektor i Pani Wicedyrektor dokonali symbolicznego pasowania na ucznia i wręczyli uczniom pamiątkowe przypinki. Dzień ten z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia,
które składali, będą dla nich drogowskazem na długie szkolne lata.

 

List do pierwszaka

Dziś uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie i zostali włączeni do społeczności szkolnej. Z tej okazji uczennice ze Szkolnego Koła Wolontariatu napisały do nich list, który będzie nie tylko pamiątką z tej uroczystości a także przypominać im będzie, że byli kiedyś w pierwszej klasie.
Wolontariuszkom dziękujemy za niespodziankę, a naszym pierwszakom życzymy samych sukcesów w nauce przez całe osiem lat.

 

 

Noc Bibliotek

Już po raz drugi wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji „Noc Bibliotek”. Ze względu na ograniczenia epidemiczne noc zamieniliśmy na dzień i zorganizowaliśmy zajęcia wokół tegorocznego hasła „Klimat na czytanie”. Ten motyw przewodni podkreśla, że teraz, w czasie epidemii, jest doskonały klimat i czas na czytanie, a jednocześnie wskazuje na tematy związane z troską o klimat oraz dobrostan ludzi i Ziemi. Wiele się działo w tym dniu w naszej szkole. Było oglądanie filmu „Jakub, Mimmi i gadające psy” o Eko-działaniach dzieci i zwierząt, wykonywanie prac plastycznych, rozwiązywanie zagadek oraz wystawa ”Eko książek”, które można wypożyczyć w naszej szkolnej bibliotece.
Nocy Bibliotek towarzyszy w tym roku akcja „Podziel się książkami” – zachęcająca czytelników do przynoszenia do bibliotek przeczytanych już książek. Nasza biblioteka także chętnie przyjmie książki dla dzieci i młodzieży. Zachęcamy do dzielenie się książką i zapraszamy do obejrzenia foto-relacji z tego dnia.

 

 

Świetlica szkolna

W świetlicy szkolnej wychowawcy dbają, by ich podopieczni korzystali ze zorganizowanych zabaw ruchowych. Świetlica jest miejscem, gdzie nasi wychowankowie wykonując w tym samym czasie zadania, integrują się ze sobą, nawiązują pozytywne relacje oraz uczą się współpracy. Nasze świetliki pilnie uczestniczą we wszelkich robótkach ręcznych, gdyż w ten sposób doskonalą motorykę małą oraz przygotowują mięśnie dłoni do dużego wysiłku, jakim jest umiejętność ręcznego pisania.

 
[1] 2 3 4 .. 40