Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
WYDARZENIA

Dzień głośnego czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ( 29.09.2019r. ) ustanowiony w 2001 r przez Polską Izbę Książki,  to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są  dzieci.

W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy 30 września i był on znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki i promocji czytelnictwa wśród naszych uczniów. Starsze koleżanki z klasy szóstej – Natalia, Ania, Oliwia i Patrycja czytały młodszym z klas 1-3  wybrane przez nauczycieli fragmenty książek:  Plastusiowy pamiętnik  M. Kownackiej, Ferdynand Wspaniały L. J. Kerna, Niesamowite  przygody dziesięciu  skarpetek J. Bednarek  i Asiunia J. Papuzińskiej.

Uczniom klas starszych opowiadania z tomu Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach czytali nauczyciele języka polskiego.

Tak spędzony wspólnie czas  był okazją do zdobycia nowej wiedzy, do integracji , budowy wzajemnego zaufania i więzi emocjonalnych.

Zachęcamy wszystkich dorosłych: nauczycieli, rodziców, dziadków, ciocie i wujków, do głośnego czytania dzieciom przez cały rok. To my kształtujemy postawy i zainteresowania młodego pokolenia, my jesteśmy odpowiedzialni za ich rozwój i przygotowanie do dorosłego życia. Czytanie to jedna z dróg, dzięki której dziecku zostaną zaproponowane wzorce do naśladowania.

 

Wielki Maraton Czytelniczy

Już rusza kolejna edycja Wielkiego Ogólnopolskiego Maratonu Czytelniczego. W naszej szkole bierzemy w nim udział po raz trzeci, ale początki tego wydarzenia sięgają roku 2009.
Wielki Maraton Czytelniczy to ogólnopolski konkursu dla dzieci i młodzieży. Maraton objęty jest Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Dla szkoły podstawowej odbywa się w trzech kategoriach wiekowych i polega na czytaniu w domu w każdym miesiącu jednej książki z zaproponowanej przez organizatorów listy lektur.. Na koniec miesiąca uczestnicy maratonu piszą test ze znajomości przeczytanej książki, umiejętności wyciągania z niej istotnych informacji i kojarzenia faktów. Zebrane z każdego testu punkty sumują się w skali roku szkolnego i pozwalają na zdobycie wyróżnienia lub nagrody dla samego czytelnika a nawet dla szkoły. To zachęta do poznawania książek spoza standardowego kanonu lektur, wspomaganie umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz wyzwanie, ponieważ część pozycji książkowych jest wymagająca w stosunku do wieku młodych czytelników.
W tym roku tego wyzwania podjęło się 24 uczniów naszej szkoły. Najwięcej odważnych pożeraczy książek jest w klasie trzeciej.
Wszystkie książki z listy są już w bibliotece szkolnej, a zatem do dzieła – czytamy, czytamy, czytamy.

 

Noc Bibliotek - 4 października

Zapraszamy na nietypową imprezę!
W piątek 4 października planujemy akcję "Noc Bibliotek", której w tym roku przyświeca hasło "Znajdźmy wspólny język". Tym samym zapraszamy uczniów wraz z rodzicami na spotkanie, które odbędzie się w naszej szkole w godz. od 19.00 do 22.00. Planujemy m.in. międzyklasowe rozgrywki, podczas których zespoły dziecięco-rodzicielskie będą wykonywać wielkoformatowe ilustracje do książek oraz wspólne oglądanie filmu z gatunku kino familijne. Podczas projekcji będzie można przekąsić to i owo, gdyż marzy nam się wielki szwedzki stół, a że - jak wszyscy wiedzą - czas spędzony przy dobrym posiłku i w miłym towarzystwie jest bezcenny, mamy nadzieję, że zechcecie Państwo towarzyszyć swym pociechom.
Liczymy na tłumne przybycie rodzinnych zespołów!

 

 

Wycieczka do lasu Wolskiego klasy 2

Wycieczka bardzo nam się udała, nie padało. Dzieci się nie nudziły i doświadczały przyrodę wszystkimi zmysłami.

 

Szkolne koło wolontariatu czeka na Ciebie

Ogłaszamy nabór do szkolnego koła wolontariatu. Jego celem jest niesienie pomocy zgodnie z ideą, że tylko życie poświęcone innym, warte jest przeżycia. Będziemy działać w szkole, w środowisku lokalnym a także uczestniczyć w różnych akcjach humanitarnych i charytatywnych. Jeśli kochasz pomagać i jesteś gotowy do poświęcenia zapisz się do naszego koła wolontariatu.

 

Czytam z klasą

Czytam z klasą to ogólnopolski projekt rozwiązujący umiejętności czytelnicze i zainteresowania światem literatury uczniów klas 1-3. Nasza szkoła przystąpiła do projektu w tym roku. Przez cały najbliższy rok będziemy dzielić się swoimi działaniami poznając nowych bohaterów dziecięcej literatury! Na początek prezentujemy Czytusie wykonane przez każdego ucznia naszej szkoły ;) kolejno będziemy pokazywać różne prace związane z przeczytanymi lekturami-ciekawe czy będzie w stanie rozpoznać co czytamy! Zapraszamy do regularnego sprawdzania naszej galerii!

 

Wychowanie przez czytanie

Już dziś startujemy z projektem” Wychowanie przez czytanie”, który skierowany jest do uczniów klas 5–7 szkół podstawowych.
Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.
Pod opieką nauczycieli uczniowie będą omawiali istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych. Stworzą również krótkie prezentacje multimedialne przedstawiające wybrane przez siebie wartości.
O efektach tych bardzo ważnych i potrzebnych rozmów o wartościach będziemy informować po ich realizacji.Już dziś startujemy z projektem” Wychowanie przez czytanie”, który skierowany jest do uczniów klas 5–7 szkół podstawowych.
Celem programu jest wspieranie rozwoju moralnego młodzieży oraz promocja czytelnictwa i wartościowej literatury.
Pod opieką nauczycieli uczniowie będą omawiali istotę i skutki stosowania bądź zaniechania poszczególnych wartości moralnych. Stworzą również krótkie prezentacje multimedialne przedstawiające wybrane przez siebie wartości.
O efektach tych bardzo ważnych i potrzebnych rozmów o wartościach będziemy informować po ich realizacji.

 
1 .. 35 36 37 [38] 39 40 41 .. 59
Szkoła jest beneficjentem akcji „1% DLA EDUKACJI, SPORTU, PASJI I NIEPEŁNOSPRAWNYCH” prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”