Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
WYDARZENIA

Dzień kropki 2020

We wtorek, 15 września w szkole i na boisku było bardzo wesoło, twórczo i smacznie ;)) Najpierw nazbieraliśmy ogromny kosz różnych skarbów jesieni, a następnie wykonaliśmy  z nich przepiękna mandalę na boisku szkolnym. Po ciężkiej i twórczej pracy  udaliśmy się do klasy na " małe co nieco" czyli ucztę, podczas której jedliśmy okrągłe andruty z polewą truskawkową. Na koniec zrobiliśmy zdjęcia w w foto budce. To był kolorowy i pracowity dzień."
Razem z klasą 3a Międzynarodowy Dzień Kropki świętowała cała szkoła. Bawiliśmy się kropkami na różne sposoby i uwalnialiśmy nasze twórcze moce. Życzymy sobie, aby ta energia została z nami na kolejne dni. Niech kropka będzie z nami!

 

Narodowe czytanie 2020

Dzisiaj, już piąty raz, wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku, ze względu na epidemię, nie mogliśmy się spotkać w dużym gronie, aby wspólnie czytać „Balladynę” J. Słowackiego, więc zrobiliśmy to przez szkolny radiowęzeł. Fragmenty utworu pięknie czytały Weronika z klasy szóstej, Zosia i Kasia z klasy siódmej oraz Gosia z klasy ósmej. Wprowadzenie do czytania przygotowała pani W. Kasprzyk, a piękne stylizacje głównych bohaterek Aliny i Balladyny przygotowały Hania i Łucja z klasy ósmej. Dziękujemy Wszystkim, którzy przygotowali to wydarzenie i mamy nadzieję, że zachęciliśmy was do przeczytania całego utworu.

 

Witamy w nowym roku szkolnym

Na nowy rok szkolny życzymy Wszystkim: Uczniom, Nauczycielom i Rodzicom wielu niezwykłych spotkań, niezapomnianych przyjaźni, nowych doświadczeń, fascynujących odkryć, a przede wszystkim wiary, że razem możemy więcej. Życzymy, aby każdy z Was znalazł tu swoje miejsce i aby z radością i satysfakcją mówił o "Jańskim" MOJA szkoła.
WITAJCIE!

 

Zakończenie roku 2019/20

Rok szkolny 2019/2020 niewątpliwie przejdzie do historii edukacji w Polsce, ale i na świecie. Za kilkanaście, kilkadziesiąt lat będziecie mogli mówić: My to mieliśmy zakończenie! Za Wami, Drodzy Uczniowie, ostatnie lekcje, a także upragniony dzień, w którym odebraliście swoje świadectwa w nietypowy, inny niż dotychczas sposób. Dziękujemy za Waszą obecność w tym szczególnym dniu. Zapraszamy Was do obejrzenia pamiątkowych zdjęć, którymi będziecie się mogli chwalić w przyszłości. W końcu, kto miał na sobie maseczkę i rękawiczki podczas odbierania świadectw? To było bezprecedensowe wydarzenie!

 

Wagoniki i linoskoczek

Czas nauki zdalnej kojarzy się głównie z komputerem i przestrzenią Internetu. Nasza klasa w tym czasie wykonuje wiele konstrukcyjnych i technicznych zadań by nieco oderwać się od klawiatury i monitora.

Już mieliście okazję oglądać nasze makiety stawu, irytoloty - dziś chcemy zaprezentować Wam wagoniki oraz linoskoczka Pana Zaradnego;) Kim jest Pan Zaradny? Znamy go z Muzeum Zabawek. Jeśli chcielibyście zobaczyć propozycje jego prac i instrukcji do nich zapraszamy tutaj: Muzuem Zabawek i Zabawy

Pan Zaradny daje nam inspiracje..jak możecie się przekonać jego instrukcje modyfikujemy w zależności od pomysłowości i dostępnych materiałów.

Zachęcamy do obejrzenia naszych prac!

Pani Wiola jest z nas dumna!

Wagoniki i linoskoczek

 

 

Kolorowanki online 3a

Nauka zdalna sprawiła, że 3a nauczyła się i odkryła wiele elementów w świecie Internetu, z których można korzystać i którymi chcemy się z Wami podzielić. Dziś kolejna odsłona naszych prac. Oto nasze kolorowanki online-stworzone w przestrzeni wirtualnej. Zapraszamy do obejrzenia i oczywiście do naśladowania.

Kolorowanki online

 

Chmury wyrazowe 3a

Oto klasa 3 a. Wczoraj każdy dorosły spieszył z życzeniami. Dziś chcemy Wam pokazać jak myślimy o sobie, o naszej klasie. Jak możemy przedstawić nas.
To, co prezentujemy dziś jest efektem tego co wczoraj, przedwczoraj, rok temu....jest namiastką tego, co możemy jako dorośli dać dzieciom. Pokazać, zainspirować, dać szansę, zachwycić się...
 
Zapraszamy byście zobaczyli jakie chmury wyrazowe o sobie utworzyła klasa III.

A Wy? Jaką chmurę stworzylibyście o nas? ;)

 

Chmury wyrazów

 
[1] 2 3 4 .. 37