WYDARZENIA

Mikołajki w klasach 1-2

W piątek 6.grudnia dzieci z klas 1a, 1b i 2a czekała niemała niespodzianka - przyszedł list od Świętego Mikołaja, który prosił dzieci o pomoc w odnalezieniu mikołajowego worka. Podczas szalonej gry terenowej uczniowie szukali ukrytych w szkole wskazówek, które ostatecznie zaprowadziły je do celu. Ale to nie był koniec atrakcji - w odnalezionej zgubie dzieci odkryły zaproszenia do sali zabaw AMPA! Radości nie było końca! To były bardzo udane Mikołajki!
 

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Na początku grudnia, klasy 1a, 2a i 3a wzięły udział w pierwszym pokazie w ramach programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej zorganizowanym w Kinie Pod Baranami. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat Kanady - jej klimatu, ludności, kultury i cywilizacji. Następnie oglądnęli film animowany produkcji kanadyjskiej "Szybcy i śnieżni". Po seansie dzieci mogły wypowiedzieć się na temat bohaterów i postępowania, a także przesłania filmu.


 

 

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku kwestujemy do puszki stacjonarnej.

W dniach od 16 XII 2019 – 20 XI 2019 oraz 7 I 2020 do 10 I 2020 szkolni wolontariusze będą prowadzić zbiórkę na rzecz Orkiestry na holu przy portierni w godzinach 7.15 – 8.00.
Później puszka będzie dostępna na portierni i każdy, kto zechce wesprzeć Orkiestrę, będzie mógł to zrobić.
Zachęcamy do udziału w tegorocznej edycji, szczególnie dlatego, że pieniądze zbierane są dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

 

 

Święto Patrona

W poniedziałek 9 grudnia w naszej szkole obchodzony był Dzień Patrona. Wszyscy uczniowie mieli okazję usłyszeć co nieco o postaci Bogdana Jańskiego. W klasach pierwszych pani Wanda Kasprzyk opowiedziała o jego młodości, a dzieci układali puzzle z wizerunkiem patrona. Dzięki temu na pewno go zapamiętają. Uczniowie klas II – VIII spotkali się, aby obejrzeć minispektakl „Dziady” oparty na dramacie Adama Mickiewicza, który był przyjacielem Bogdana Jańskiego. Stąd też pomysł na wystawienie przedstawienia właśnie w tym dniu. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy VII pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego – pani Gabrieli Wrony. Występ w ciemnej, mrocznej scenerii był niezwykle klimatyczny i … wspaniały! Brawo dla młodych aktorów!!! Ukazało się nam mnóstwo talentów, które z pewnością jeszcze zobaczymy.

 

Mikołajki

Klasy 4,5 i 6 już od czwartku w mikołajkowych nastrojach :) W czwartek klasy miały wyjście do Kina pod Baranami na mądry film poruszający tematykę stereotypów oraz tolerancji. Z kolei w piątek z okazji Mikołajek po szkole roznosił się zapach świeżo wypiekanych gofrów, oraz pizzy :) dla każdego coś dobrego, zarówno na słodko, jak i wytrawnie :) A dla klasy 4a Święty Mikołaj zostawił prezent :)

 

Lekcja muzealna w domu Józefa Mechofera

O tym jakie zagadki kryje stary dom miała szansę dowiedzieć się klasa I b podczas lekcji muzealnej w dawnym Domu Józefa Mehoffera. Dzieci zapoznały się z osobą artysty oraz jego rodziny, obejrzały dorobek malarza i grafika: witraże, meble oraz sprzęty. Zwiedziły salon, sypialnie oraz gabinet pana domu. Dowiedziały się jak powstaje witraż, do czego służyły maleńkie drzwiczki pod schodami, czym jest „zimna kolacja". Na zakończenie zajęć wykonały pracę plastyczną. Każde z dzieci pokolorowało papierowego konika na biegunach, w nawiązaniu do czerwonego drewnianego, jednej z zabawek syna Józefa Mehoffera, którą artysta namalował na obrazie. Następnie udaliśmy się do ogrodu, który o tej porze roku nie zachęca do spacerów, ale mobilizuje nas do odwiedzin w przyszłości, podczas cieplejszej aury.

 

Mikołaj 2019

Ooo, no to się narobiło! Mikołaj chyba pomylił terminy i już dzisiaj niespodziewanie trafił do naszej szkoły. Zagościł na dwie godziny i spotkał się z uczniami klas I-III ,którzy zasypali go pytaniami .Okazało się, że z powodu braku śniegu Mikołaj przyleciał samolotem! J Na szczęście zmiana środka transportu nie wpłynęła na humor naszego Gościa-wszyscy bawili się doskonale, a dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami.

 
[1] 2 3 4 .. 29