WYDARZENIA

Uroczystości szkolne z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dziś w bieńczyckich obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaczęliśmy od udziału w uroczystej mszy świętej w Kościele pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Następnie reprezentanci klas, na czele z panem dyrektorem Mariuszem Stachnikiem pobiegli w sztafecie wolnościowej zorganizowanej na Plantach Bieńczyckich, a uwieńczonej wspólnym zdjęciem, które prezentujemy poniżej. Kolejnym etapem obchodów było uczestnictwo w Przeglądzie Pieśni Patriotycznych, który odbył się w hali widowiskowej przy III Liceum Ogólnokształcącym. Uczennice naszej szkoły wspólnie z rówieśnikami odśpiewały kilka pieśni niepodległościowych.
W tym samym czasie w budynku szkoły pozostała część społeczności szkolnej uczestniczyła w wewnątrzszkolnych obchodach tej rocznicy. Uroczystość rozpoczęła się od projekcji prezentacji związanej z drogą Polski do niepodległości. O 11.11 odśpiewano hymn, a następnie uczniowie wspólnie zastanawiali się i wymieniali pomysłami, co współczesny patriota może zrobić dla swojej ojczyzny w codziennym życiu. Na zakończenie najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wiązankę pieśni legionowych, w śpiewanie których włączyła się cała publiczność.

 

 

Kiermasz charytatywny dla Alana

W dniu zebrania z rodzicami 14 listopada w Szkole Podstawowej im. B Jańskiego odbędzie się kiermasz „rzeczy różnych” na rzecz chorego na raka Alana, kolegi z sąsiedniej szkoły. Kiermasz organizuje klasa piąta w ramach projektu „Każdy jest komuś potrzebny”. W tym dniu będą mogli Państwo wesprzeć chore dziecko, walczące o życie od kilku lat, wyszukać wśród zgromadzonych przez uczniów rzeczy coś dla siebie (książka, biżuteria, maskotka, ciasteczko lub inna „przydaśka”) i docenić w ten sposób młodych ludzi, którzy bardzo się starali i włożyli wiele pracy, żeby pomóc choremu koledze.

 

Dąb Niepodległości

Szkoła Podstawowa im. Bogdana Jańskiego w sposób szczególny angażuje się w tegoroczne obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Braliśmy już udział w Widowisku Dumy i Radości, przygotowujemy wewnętrzną szkolną uroczystość, a oprócz tego angażujemy się w Bieńczyckie obchody tej rocznicy. 9 listopada, w piątek, weźmiemy udział w sztafecie oraz Koncercie Pieśni Patriotycznych a już dziś przed budynkiem naszej szkoły zasadziliśmy upamiętniające to wydarzenie drzewo. Mamy pewność, że nasz „Dąb Niepodległości” będzie towarzyszył szkole i uczniom przez kolejne, długie lata i rozwijał się pięknie wraz z nimi.

 

"Pomagam, bo umiem!"

We wtorek 30 października rozpoczęła się akcja w świetlicy: "Pomagam, bo umiem!".

Klasa piąta pomaga rozwiązywać prace domowe młodszym kolegom z klasy pierwszej i drugiej.

Dzieci w ten sposób uczą się tolerancji, tego, że nie ma głupich pytań (choć niektóre zadane przez młodszych kolegów mogą okazać się trudne, baaardzo dłuuugie i przekształcać się w kolejne).

 

 

Udział w projekcie „Każdy jest komuś potrzebny

Uczniowie klasy piątej uczestniczą w projekcie „Każdy jest komuś potrzebny” organizowanym przez Fundację Anny Dymnej, którego celem jest promowanie wolontariatu, postaw prospołecznych a także działalności na rzecz społeczności klasowej, szkolnej i lokalnej.

 

Projekt dzieli się na dwa etapy tzn. zajęcia praktyczno-warsztatowe oraz część konkursową. Uczniowie zyskują nie tylko wiedzę teoretyczną, ale mogą się również praktycznie zaangażować w działanie wolontariackie, które sami zainicjują . Dla klasy, która zrealizuje najciekawszy projekt, przewidziana jest nagroda – statuetka Super Wolo.

 

Część pierwsza, zajęcia praktyczno-warsztatowe już za nami.

 

Uczestniczący w nich uczniowie dowiedzieli się m.in.: jaka jest różnica między pomaganiem a wolontariatem, kto może zostać wolontariuszem i jakie cechy powinien mieć wolontariusz.

 

Zajęcia przeprowadzone przez Panie z Fundacji dały uczniom dużo radości. Otwarły ich na siebie, dały poczucie bezpieczeństwa i akceptacji przez grupę. Przekonały ich też, że każdy z nich, jest komuś potrzebny.

 

Teraz czas na część konkursową i realizację zainicjowanego przez siebie działania. Życzymy powodzenia we wspólnej pracy na rzecz innych i zdobycia statuetki Super Wolo.

 

 

Przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki

Dnia 25 października 2018 r. do grona czytelników szkolnej biblioteki dołączyli uczniowie klasy pierwszej.
Aby zostać czytelnikiem musieli wykonać wiele zadań:
- rozwiązać zagadki,
- zapoznać się z księgozbiorem biblioteki,
- pochwalić się znajomością alfabetu oraz umiejętnością czytania
- poznać prośby książek i zasady obowiązujące przy ich wypożyczaniu
- złożyć obietnicę bycia dobrym czytelnikiem
- podpisać się na regulaminie biblioteki szkolnej

Za trud, błyskotliwość, wspaniałe odpowiedzi wszyscy zostali nagrodzeni zakładką i książką.
Już w przyszłym tygodniu uczniowie klasy pierwszej będą mogli wypożyczyć pierwsze książki.
Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych książek, niezwykłych chwil spędzonych z nimi, dużo czasu przeznaczanego na czytanie.
I oczywiście zapraszamy do biblioteki szkolnej.

 

 
[1] 2 3 4 .. 7