WYDARZENIA

Czytanie i czekolada

Dnia 12 kwietnia w naszej szkole od rana unosił się słodki zapach czekolady. Nikogo to nie powinno dziwić, wszak obchodziliśmy DZIEŃ CZEKOLADY. Tego dnia w bibliotece szkolnej można było otrzymać czekoladkę oraz spróbować przygotowanych owoców w gorącej czekoladzie. Zanim jednak uczniowie posmakowali tej słodkiej niespodzianki, odpowiadali na pytania, które dotyczyły czekolady.

Ten dzień był także okazją do zapoznania się z historią tego smakołyku oraz wypożyczenia książki, nie tylko  " z czekoladą w tle”.

Uczniowie klasy pierwszej w ramach zajęć świetlicowych  także raczyli się tym „napojem bogów”, dowiedzieli się, jak powstaje czekolada i wysłuchali fragmentów książki „Zapach czekolady”.

Z satysfakcją informujemy, że zainteresowanie literaturą i czekoladą było równie wysokie.

Słodko dziękujemy za dobrą zabawę!

 

Lista książek

Przypominamy, że tworzymy listę książek, które zakupimy do biblioteki szkolnej z dotacji Narodowego Funduszu Rozwoju Czytelnictwa. Propozycje można składać do „książkowego pudełka (na parterze przy sekretariacie),w bibliotece szkolnej lub na adres mailowy.

 

Do tworzenia listy zapraszamy rodziców i uczniów.

 

 

Nowy numer gazetki

Nowy numer gazetki „U Bogdana” już jest, a w nim m. in. aktualności, sukcesy naszych uczniów, wywiad z panem Arturem Wachem, ciekawe recenzje i walentynkowy humor. Zapraszamy do lektury.

 

Otwórz gazetkę

 

Zmiana podziału godzin (od 4.04)

Drobna zmiana w podziale godzin od 4.04.2018. Dostępny w zakładce plan lekcji.

 

 

OLIMPUSEK – OLIMPIADA DLA KLAS 1-3

10 uczniów naszej klasy pierwszej wzięło udział w zimowej edycji konkursu „Olimpusek”. Jak się okazało z sukcesami!  13 miejsce w konkursie oraz tytuł laureata uzyskała Paulinka Smajek! Wszystkim dzieciom, które odważnie przystąpiły do konkursu  serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów w dalszych szkolnych i pozaszkolnych  przedsięwzięciach.

 

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Miło nam poinformować, że nasza szkoła została beneficjentem Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, który dotyczy rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży. Opracowaliśmy wniosek o sfinansowanie zakupów książek do biblioteki szkolnej i otrzymaliśmy kwotę 15 tys. złotych (w tym 3 tys. wkładu własnego zapewnionego przez Organ Prowadzący Szkołę). Dzięki tym funduszom zasoby naszej szkolnej biblioteki znacznie się wzbogacą. Jesteśmy na etapie zbierania propozycji zakupów od uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły i rodziców. Propozycje przyjmujemy do końca września.
 
Można je składać w bibliotece szkolnej lub na adres mailowy: lwerner@krakow.janski.edu.pl
 
Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do tworzenia listy książek, które chcielibyśmy mieć w naszej bibliotece.

 

 
[1] 2 3 4 .. 8