Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
WYDARZENIA

Wyniki Konkursu Najpiękniejsza Pisanka 2021

Wszystkim czekającym na ogłoszenie wyników szkolnego konkursu na Najpiękniejszą Pisankę 2021 dziękujemy za cierpliwość i przepraszamy, że wystawiliśmy ją na próbę. 

 

 

 

 

Oto lista laureatów:

Wśród uczniów klas 1-3

1 miejsce - Zuzanna Majda
2 miejsce - Kinga Lasota
3 miejsce - Lena Koclęga
wyróżnienia: Filip Piekarski, Franciszek Naprawski

Wśród uczniów klas 4-8
1 miejsce - Weronika Dziedzic
2 miejsce - Karolina Soswa
3 miejsce - Gabriela Naprawska

 

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Wasze pisanki i Wasze zaangażowanie zachwyciły nas wszystkich. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję podziwiać Wasze talenty w innych konkursach.

 

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie obchodzi Światowy Dzień Ziemi i wyraża troskę o naszą Planetę. Jest to najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) i jednorazowym akcjom.
Chcielibyśmy zachęcić Was do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób. Do tego, żebyście wyszli ze szkoły, wyszli z domu i poszli do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Żebyście poświęcili czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.

Jeśli nie macie w tej chwili takiej możliwości poszukajcie przyrody w książkach. Zapraszam do szkolnej biblioteki po książki o tematyce przyrodniczej, o życiu bliżej natury, a także takie, które uczą, jak chronić naszą planetę.

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W piątek, 23 kwietnia klasa 1c świętowała ten dzień oglądając filmik o tym, jak powstaje książka .Uczniowie wykonywali także swoje mini książeczki. Składali je z papieru i nadawali im tytuły, wpisywali autora i uzupełniali treść. Powstały w ten sposób mini opowiadania, które uczniowie czytali kolegom. W trakcie zajęć, każdy mógł się także pochwalić swoją ulubiona książką i zachęcić kolegów do jej przeczytania.
To były dla uczniów bardzo ciekawe i inspirujące zajęcia.

 

 

Lekcja biologii klasy 5a

W ramach projektu z biologii klasy 5 miały za zadanie przygotować model pantofelka lub eugleny. Zapraszamy do obejrzenia efektów ich pracy.

 

1% podatku na rzecz naszej szkoły!

Nasza szkoła uczestniczy w akcji “1% z SPSM”.

Jeśli chcą Państwo wesprzeć naszą szkołę, w odpowiednich rubrykach rocznego rozliczenia PIT należy wpisać:
nr KRS 0000052078 i cel szczegółowy na rzecz Szkoły Podstawowej im. Bogdana Jańskiego.

 

 

Mała książka – wielki człowiek

Dziś, na uczniów klas pierwszych czekała niespodzianka
W ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek” wszyscy  otrzymali od Instytutu Książki wyprawki czytelnicze, w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki pierwszoklasiści zostali zaproszeni   do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
Życzymy wszystkim naszym pierwszakom dużo radości  i przyjemności z samodzielnego odkrywania świata przez literturę.

 

Pan Kleks w IVa

Chętni uczniowie klasy IVa postanowili przedłużyć przygodę z lekturą Akademia Pana Kleksa. W efekcie powstały niezwykle pomysłowe lapbook'i. Jest w nich ciekawie i kolorowo jak to... u Pana Kleksa.

 
[1] 2 3 4 .. 42
Szkoła jest beneficjentem akcji „1% DLA EDUKACJI, SPORTU, PASJI I NIEPEŁNOSPRAWNYCH” prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”