Szkoła Podstawowa im. Bogdana Jańskiego - os. Niepodległości 19, Kraków, Nowa Huta
WYDARZENIA

Godziny otwarcia sekretariatu w okresie wakacyjnym

Szanowni Państwo!

Informujemy, że w okresie wakacyjnym sekretariat szkoły będzie czynny w następujących dniach:

25.06 – 13.07.2018 r.  w godzinach 9.00 – 12.00

20.08 – 31.08.2018 r.  w godzinach 9.00 – 12.00

 

Uroczyste zakończenie roku szkolnego

Jeśli ktoś mówi, że to koniec - nie wierzcie mu!
Zaczynają się wakacje, nie będziemy się spotykać na lekcjach, ale jest tyle innych okazji do spotkań. Nawet dla naszych absolwentów to nie jest koniec, bo przyjaźnie, znajomości, wspomnienia mają szansę przetrwać próbę czasu.
Zakończenie roku szkolnego było okazją, żeby podziękować sobie nawzajem za wspólnie spędzony czas, żeby nagrodzić tych, którzy w szczególny sposób zaangażowali się w życie naszej szkoły i życzyć sobie dobrych wakacji.
Na koniec roku szkolnego 2017/18 chcemy Wam powiedzieć, że jesteśmy z Was dumni. Bo jesteście odważni. Bo troszczycie się siebie nawzajem. Bo potraficie od siebie wymagać. Zarówno gimnazjaliści, jak i uczniowie klas pierwszej i siódmej - jesteście wyjątkowi. Cieszymy się, że uznaliście naszą szkołę za swoje miejsce.
Do zobaczenia we wrześniu!

 

FeTa u Jańskiego 2018

20 czerwca w naszej szkole odbyła się trzecia edycja festiwalu talentów FeTa. Uczniowie pokazali swoje talenty w dwóch głównych kategoriach. Po raz pierwszy w historii FeTy udział wzięli uczniowie z klasy pierwszej oraz siódmej. W kategorii twórczość własna Teodora otrzymała Zuzanna Kisiel z klasy siódmej, natomiast za występ na żywo Teodora otrzymała Julia Sobczyk z klasy 2d. Nagrodzeni zostali również Mateusz Wesołowski z klasy 2d, Gracjan Grabowski z klasy 3c oraz Piotr During z klasy 2a. Występy naszych pierwszaków tak zachwyciły jury, że nie było ono w stanie wybrać najlepszego - wszyscy zostali więc nagrodzeni. Ciekawe, ile talentów skrywają jeszcze uczniowie tej szkoły. Tego dowiemy się pewnie na kolejnej edycji FeTy.

 

Zielona szkoła pierwszoklasistów - Dzień 1

Szczęśliwie dojechaliśmy na miejsce i dobrze się bawimy.

 

 

Pierwsza zielona szkoła pierwszoklasistów

W środę (14.06) od rana wszyscy byliśmy bardzo przejęci.To właśnie tego dnia nasi pierwszoklasiści wyjechali na swoją pierwszą zieloną szkołę. Dorosłym serca chcą wyskoczyć z piersi. Komuś w oku kręci się łza. A uczniowie są po prostu szczęśliwi. Życzymy im niezapomnianych chwil w Miasteczku Twinpigs w Żorach.

 

Wideorelacja z akcji "Jak nie czytam, jak czytam"

 

 

"Jak nie czytam, jak czytam"

Dziś, 8 czerwca wzięliśmy udział w akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. Czytali wszyscy chętni, uczniowie i nauczyciele. W sumie 150 osób. Czytaliśmy w bibliotece (klasa pierwsza) i na boisku szkolnym( klasy starsze). Czytaliśmy swoje ulubione książki, czytaliśmy razem, ale każdy sobie. Czytaliśmy, by pokazać, że młodzi czytają, żeby dać przykład dorosłym. Czytaliśmy również dlatego aby ci, którzy nie czytają, mogli spróbować. Miło było nie mieć lekcji i tak sobie wspólnie poczytać.

 
[1] 2 3