WYDARZENIA

Święto Patrona Szkoły Bogdana Jańskiego

7 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Święto Patrona. Jak co roku, w tym dniu mieliśmy także szkolny finał Szlachetnej Paczki, którą przygotowujemy naśladując Bogdana Jańskiego. Od samego rana dużo się w szkole działo. Uczniowie kasy pierwszej i drugiej mieli okazję posłuchać opowieści o patronie, a starsi wysłuchali audycji na temat wolontariatu i pomagania innym. Później starsi i młodsi pakowali paczki dla rodziny, podpisywali się na kartce z życzeniami dla Obdarowanych, częstowali się przygotowanymi na tę okazję ciasteczkami – serduszkami- za okazane serce.

Myśli i czyny B. Jańskiego były z nami w tym dniu.

 

 

8-9 grudnia noc cudów – Finał szlachetnej Paczki 2018

Paczkę, przygotowaną przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły, zawieźliśmy 8 grudnia do Szczucina, koło Dąbrowy Tarnowskiej, bo tam mieszka obdarowana przez nas rodzina pani Justyny. Pani Iza, wolontariuszka opiekująca się Rodziną, przekazała paczkę jeszcze tego samego wieczora. W krótkiej telefonicznej rozmowie opowiedziała o pierwszych wrażeniach Obdarowanych. Byli szczęśliwi i zdumieni. Czekali na jedną paczkę i nie mogli uwierzyć, że te 21 to wszystko dla nich. Pani Iza podziękowała wszystkim przygotowującym prezent i obiecała szczegółową relację z przekazania paczki Rodzinie.

 

Finał projektu „Wychowanie przez czytanie"

W ramach programu "Wychowanie przez czytanie - z książką w świat wartości", 4 grudnia w galerii Politechniki Krakowskiej „Gil” odbyło się spotkanie autorów opowiadań ze zbioru „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach” z uczniami 7 klasy naszej szkoły. Aż trudno uwierzyć, ale byliśmy jedynymi gośćmi tego spotkania. Pozostałe zaproszone szkoły z Krakowa i Małopolski nie pojawiły się. Mieliśmy więc wyjątkową okazję posłuchać opowiadań w interpretacji krakowskiej aktorki pani Beaty Schimscheiner, porozmawiać o wartościach z autorami książki paniami Katarzyną Ryrych, Katarzyną Terechowicz, i panem Wojciechem Cesarzem, a także posłuchać niezwykle utalentowanego językowo rapera Miksera, który najbardziej nas zainteresował i poruszył. Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani pyszną gorzką czekoladą i zrobiliśmy sobie zdjęcie z raperem Mikserem.

 

 

Konkurs Kolęd w Języku Angielskim

 

„Konkurs Kolęd w Języku Angielskim”

14 grudnia godz. 10.00

Kraków 2018 r.

 

ORGANIZATOR:

Szkoła Podstawowa im. B. Jańskiego

os. Niepodległości 19

31-862 Kraków

 

CELE:

 • Prezentacja umiejętności językowych oraz wokalnych uczniów
 • Motywowanie do rozwijania kompetencji językowych
 • Propagowanie nauki języków obcych poprzez formę piosenki
 • Promowanie aktywności twórczej wśród dzieci

Konkurs odbędzie się 14 grudnia o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej im.B. Jańskiego
w Krakowie.

 

Konkurs jest adresowany do uczniów klas 1-2 Szkoły Podstawowej im. B. Jańskiego oraz przedszkoli (dzieci w wieku 5-7 lat) i ma charakter przeglądu w następujących kategoriach:

 1. soliści
 2. duety
 3. zespoły (przy zgłoszeniu proszę podać ilość osób)

 

Każde przedszkole może zgłosić  trzech wykonawców (solistów, duety lub zespoły).

Warunki udziału w konkursie:

 • przygotowanie jednej kolędy lub piosenki o tematyce zimowej w języku angielskim
 • czas wykonania piosenki nie może przekroczyć 4 minut
 • w ramach przedszkola tytuły nie mogą się powtarzać

 

Prosimy o  przesłanie zgłoszenia do konkursu w terminie do 7 grudnia 2018 r.

Zgłoszenie należy wypełnić i przesłać na adres:

Szkoła Podstawowa im. B. Jańskiego

os. Niepodległości 19

31-862 Kraków

lub drogą mailową: sekretariat@krakow.janski.edu.pl z dopiskiem „Konkurs Kolęd w Języku Angielskim”.

 

Prosimy o przesłanie podkładu muzycznego w formacie MP3 do 10 grudnia 2018r. na e-mail: sekretariat@krakow.janski.edu.pl z dopiskiem „Konkurs Kolęd w Języku Angielskim” oraz następującymi danymi:

 1. imię i nazwisko ucznia,
 2. tytuł piosenki,
 3. nazwa szkoły,
 4. imię i nazwisko nauczyciela

Oprócz tego prosimy o przyniesienie podkładu muzycznego w dniu konkursu na pendrivie.

Jury ocenia poprawność językową, dykcję, interpretację, muzykalność, walory głosowe oraz ogólny wyraz artystyczny (włącznie z ciekawym przebraniem).

Organizator zastrzega sobie prawo dysponowania danymi osobowymi uczestników konkursu, nagraniami oraz zdjęciami.

 

Załącznik: 

Wzór oświadczenia rodziców/ opiekunów prawnych uczniów biorących udział w konkursie - Otwórz.

 

Dzień Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, ponieważ właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, celebrujemy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

Z tej okazji 22 listopada w świetlicy szkolnej wykonywaliśmy prace plastyczne. Dzieci otrzymały kontury misia i korzystając z wszystkich dostępnych materiałów plastycznych (bibuły, włóczki, guziki, pompony, skrawki materiałów, pisaki, kredki, plasteliny) wykonały piękne prace. Powstałe dzieła można podziwiać na wystawie świetlicowej.
 

 

Zima u Jańskiego

 

Konkurs "Jesienne drzewo"

Do 16 listopada można było wziąć udział w konkursie pt. „Jesienne drzewo”. Wszystkim autorom prac bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie pięknych dzieł. Dzisiaj konkurs został rozstrzygnięty, wyróżnienie otrzymują: Bartosz Barczyk, Mateusz Nędza, Maciej Śliż (kolejność alfabetyczna).

Piękne drzewa wykonane przeróżnymi technikami można podziwiać w holu szkoły na parterze koło sekretariatu, a poniżej kilka zdjęć. Gorąco gratulujemy cierpliwości i podziwiamy talenty naszych uczniów.

 
[1] 2 3 4 .. 9