WYDARZENIA

Funkcjonowanie sekretariatu w okresie wakacyjnym

 

W okresie wakacyjnym sekretariat szkoły pełni dyżur
w dniach

23.07, 31.07, 7.08 , 21.08 , 28.08
w godz. 9.00-11.00.

 

W pozostałe dni możliwy jest kontakt: tel. kom. 668 487 743,
e-mail: sekretariat@krakow.janski.edu.pl

 

Wyjątkowe zakończenie roku szkolnego

Szkoła Podstawowa im. Bogdana Jańskiego to jedna w wielu placówek, która w tym roku szkolnym oprócz uczniów klas od I do VIII pożegnała również gimnazjalistów – dlatego było to wydarzenie wyjątkowe.  Odbyło się w dwóch częściach. Po mszy świętej w kościele Arka Pana, podczas pierwszej odsłony uroczystości, świadectwa odebrali najmłodsi uczniowie z klas I, II i V. Towarzyszyli im nauczyciele i dumni rodzice.

Następnie o godz. 11.00 rozpoczęła się kolejna część imprezy, na którą zaproszenie przyjęli: pan Włodzimierz Pietrus – radny miasta Krakowa, radni Dzielnicy XVI Bieńczyce: panie Anita Biela i Małgorzata Piechnik oraz panowie Marcin Permus, Łukasz Wabik, Piotr Opozda oraz Grzegorz Król, a także pan Kacper Rosa – radny Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Podczas uroczystości pożegnano aż stu czterdziestu absolwentów gimnazjum i ósmej klasy szkoły podstawowej, wręczono ponad pięćdziesiąt świadectw z wyróżnieniem za wysoką średnią ocen oraz nagrodzono uczniów za moc osiągnięć naukowych i działalność społeczną.

W części artystycznej spotkania wystąpiła szkolna grupa teatralna Bo Ja, która jak zwykle rozbawiła publiczność do łez. Zwieńczeniem był występ nauczycielek, które w układzie choreograficznym i wokalnym zadedykowały ukochanym uczniom piosenkę „Ta sama chwila”. Takimi oto wzruszeniami oraz przemówieniem dyrektora Mariusza Stachnika i przybyłych gości zakończyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Szkole Podstawowej im. Bogdana Jańskiego.  Tym samym rozpoczęły się wakacje.

 

Klasa 2 na lodach

Czy to już wakacje?! Nie da się ukryć, że do wakacji zostało nam już kilka godzin. Niektórzy odliczają,inni się smucą, a jak wiadomo: "lody są dobre na wszystko".. Klasa II zamieniła dziś ławkę szkolną na ławkę przy lodziarni ;) Jak myślicie smucą się czy cieszą, że to już ostatni dzień w szkole? </div><div class=

 

Klasa 1a na lodach - nagroda za uzbierany słoik makaronu

W drugim półroczu pojawiła się inicjatywa zbierania makaronu w naszej klasie w nagrodę, za przestrzeganie zasad. Pomyśleliśmy, że skoro niedawno byliśmy w kinie (za uzbierane baterie) to przyjemnym dopełnieniem w te upalne dni będą lody. Każdy mógł sobie zamówić swój ulubiony smak, a nawet dwa.

 

Feta u Jańskiego 2019

Szkolny Festiwal Talentów FeTa - wydarzenie, na które czekamy cały rok właśnie się odbyło. Nasi zdolni uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności. Wysypały się talenty - plastyczny, fotograficzny, reżyserski, muzyczny, taneczny i wiele innych, których się nawet nie spodziewaliśmy. Nad wszystkimi pokazami unosił się duch "Strasznego dworu" Moniuszki, taki bowiem motyw z dreszczykiem miał być inspiracją dla młodych artystów. Jury wyłoniło laureatów pierwszego miejsca i przyznało dwa wyróżnienia. Statuetki "Teodorów", czyli takich naszych szkolnych "Oskarów" trafiły w ręce grupy tanecznej "Stworki Potworki" za świetny układ choreograficzny, Mikołaja Wrzoska za rzeźbę oraz Dominiki Ronij za występ wokalny. Już czekamy na przyszłoroczną, piątą edycję FeTy.

 

Organizacja zakończenia roku szkolnego 2018/19

19 czerwca 2019 roku

8.00 – Msza święta w kościele Arka Pana

9.30 – Uroczyste zakończenie roku szkolnego i rozdanie świadectw dla klas I, II i V SP

11.00 Uroczyste zakończenie roku  szkolnego i  rozdanie  świadectw dla klasy VII, VIII SP oraz  klas trzecich Gimnazjum

 

Olimpusek

W matematycznym Olimpusku wzięło udział 4 osoby z klasy II. Gratulujemy odwagi i efektów!
Po raz pierwszy w naszej szkole odbyła się olimpiada z języka angielskiego. Również gratulujemy wszystkim, którzy wzięli w niej udział!
Poniżej przedstawiamy uczestników obu konkursów.

 
[1] 2 3 4 .. 20