Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
WYDARZENIA

Szkolne Koło Wolontariatu w akcji

Szkole Koło Wolontariatu rozpoczęło swoją działalność w nowym roku od spotkania z rodzicami uczniów. Julka, Kasia, Natalia i Zosia z klasy VIII poinformowały rodziców o inicjatywach koła i prosiły o pomoc w ich realizacji.
 
W trakcie spotkania wolontariuszki przeprowadziły zbiórkę charytatywną na rzecz Adelki Motenko chorej na rdzeniowy zanik mięśni. Adelka pilnie potrzebuje bardzo drogiej terapii genowej (dziewczynka jest w bardzo ciężkim stanie), dlatego włączyliśmy się do zbiórki, którą prowadzi Fundacja Siepomaga.
Dzięki hojności rodziców i zaangażowaniu wolontariuszek zebraliśmy kwotę 2638 zł i 59 gr.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę, a w szczególności ofiarodawcom.
 
Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, bo „Ile dasz, tyle otrzymasz, czasem z najbardziej niespodziewanej strony” (Paulo Coelho).
 
Klikając w link do zbiórki można sprawdzić naszą wpłatę: https://www.siepomaga.pl/wplata/knSrx4l4

 

 

Zakończenie roku 2020/2021

W piątek 25 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2020/2021.  Bardzo chcieliśmy, aby zakończył się stacjonarnie i udało się – mogliśmy się spotkać, powspominać, powiedzieć sobie „Do zobaczenia za dwa miesiące!”. Szczególnie sentymentalnie wypadło pożegnanie ósmoklasistów, którym życzymy wszystkiego najlepszego i samych sukcesów w szkołach ponadpodstawowych.

 

Powrót do szkoły - 31 maja 2021

Było słodko, kolorowo i radośnie! Kiedy? Dzisiaj, w poniedziałek 31 maja! Po raz pierwszy od siedmiu miesięcy znowu mamy wszystkich uczniów u siebie, w komplecie, więc nie sposób tego nie uczcić. Dzięki wspaniałym Rodzicom ze Stowarzyszenia Szkolnych Marzeń dzieci zaczęły dzień od kolorowych, balonikowych wrażeń i cukierków. Dziękujemy! Tak długo czekaliśmy na to, żeby się spotkać i radośnie spędzać ze sobą czas. ❤

 

 

Wyniki Konkursu Najpiękniejsza Pisanka 2021

Wszystkim czekającym na ogłoszenie wyników szkolnego konkursu na Najpiękniejszą Pisankę 2021 dziękujemy za cierpliwość i przepraszamy, że wystawiliśmy ją na próbę. 

 

 

 

 

Oto lista laureatów:

Wśród uczniów klas 1-3

1 miejsce - Zuzanna Majda
2 miejsce - Kinga Lasota
3 miejsce - Lena Koclęga
wyróżnienia: Filip Piekarski, Franciszek Naprawski

Wśród uczniów klas 4-8
1 miejsce - Weronika Dziedzic
2 miejsce - Karolina Soswa
3 miejsce - Gabriela Naprawska

 

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Wasze pisanki i Wasze zaangażowanie zachwyciły nas wszystkich. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję podziwiać Wasze talenty w innych konkursach.

 

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie obchodzi Światowy Dzień Ziemi i wyraża troskę o naszą Planetę. Jest to najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) i jednorazowym akcjom.
Chcielibyśmy zachęcić Was do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób. Do tego, żebyście wyszli ze szkoły, wyszli z domu i poszli do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Żebyście poświęcili czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.

Jeśli nie macie w tej chwili takiej możliwości poszukajcie przyrody w książkach. Zapraszam do szkolnej biblioteki po książki o tematyce przyrodniczej, o życiu bliżej natury, a także takie, które uczą, jak chronić naszą planetę.

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

W piątek, 23 kwietnia klasa 1c świętowała ten dzień oglądając filmik o tym, jak powstaje książka .Uczniowie wykonywali także swoje mini książeczki. Składali je z papieru i nadawali im tytuły, wpisywali autora i uzupełniali treść. Powstały w ten sposób mini opowiadania, które uczniowie czytali kolegom. W trakcie zajęć, każdy mógł się także pochwalić swoją ulubiona książką i zachęcić kolegów do jej przeczytania.
To były dla uczniów bardzo ciekawe i inspirujące zajęcia.

 

 
[1] 2 3 4 .. 43
Szkoła jest beneficjentem akcji „1% DLA EDUKACJI, SPORTU, PASJI I NIEPEŁNOSPRAWNYCH” prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”