Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
WYDARZENIA

Święto Patrona Szkoły Bogdana Jańskiego

Dzisiaj, 8 grudnia, obchodzimy święto Patrona Szkoły Bogdana Jańskiego. Niestety, ze względu na warunki, obchody są znacznie skromniejsze. W ubiegłych latach nie tylko przypominaliśmy sobie sylwetkę Patrona i rozmawialiśmy o jego ideałach i charyzmatycznym darze służenia bliźnim ale także staraliśmy się go naśladować , włączając się w organizowane w grudniu akcje charytatywne.
W tym roku uczniom klas pierwszych o Patronie Szkoły opowiedziała na lekcjach on- line bibliotekarka pani Wanda Kasprzyk, a uczniowie klas starszych rozmawiali na ten temat na lekcjach ze swoimi wychowawcami.
W rozmowach o Bogdanie Jańskim szczególną uwagę zwracamy na aktualność i potrzeb ę wcielania w życie jego dziedzictwa. Nasz Patron zostawił bowiem po sobie specjalny styl traktowania ludzi oparty na miłości bliźniego, taktowności, delikatności, uczynności, skromności w zachowaniu czy rozwadze. Tym promieniował i tym przyciągał do siebie. Miał talent pedagogiczny, pasję dzielenia się wiedzą z innymi oraz zmysł opiekuńczy.. Doceniał wartość dzieł drukowanych jako niezbędnego środka w rozwoju człowieka (sam bardzo dużo czytał).
Bogdan Jański pragnął wolności dla zniewolonej wtedy ojczyzny. Wierzył w możliwość braterstwa i jedności wśród ludzi, bez względu na orientacje polityczne czy jakieś inne powody.
Dziś chcemy się tego wszystkiego uczyć od naszego Patrona.

 

 

Mała książka – wielki człowiek

Dziś, na uczniów klas pierwszych czekała niespodzianka
W ramach projektu „Mała książka – wielki człowiek” wszyscy  otrzymali od Instytutu Książki wyprawki czytelnicze, w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców i opiekunów „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki pierwszoklasiści zostali zaproszeni   do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie.
Życzymy wszystkim naszym pierwszakom dużo radości  i przyjemności z samodzielnego odkrywania świata przez literturę.

 

Lekcja biologii klasy 5a

W ramach projektu z biologii klasy 5 miały za zadanie przygotować model pantofelka lub eugleny. Zapraszamy do obejrzenia efektów ich pracy.

 

Światowy Dzień Ziemi

22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie obchodzi Światowy Dzień Ziemi i wyraża troskę o naszą Planetę. Jest to najważniejsze, najbardziej znane i najhuczniej obchodzone ze świąt ekologicznych, a jednocześnie zbyt często poświęcone śmieciom, zakazom i nakazom (zakręć kran, zgaś światło, drukuj dwustronnie itp.) i jednorazowym akcjom.
Chcielibyśmy zachęcić Was do celebrowania tego święta w zupełnie inny sposób. Do tego, żebyście wyszli ze szkoły, wyszli z domu i poszli do Przyrody, do lasu, na łąkę, do parku, albo chociaż na poszukiwanie przyrody w zasięgu wzroku. Żebyście poświęcili czas na bycie z Przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.

Jeśli nie macie w tej chwili takiej możliwości poszukajcie przyrody w książkach. Zapraszam do szkolnej biblioteki po książki o tematyce przyrodniczej, o życiu bliżej natury, a także takie, które uczą, jak chronić naszą planetę.

 

 

Zakończenie roku 2020/2021

W piątek 25 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2020/2021.  Bardzo chcieliśmy, aby zakończył się stacjonarnie i udało się – mogliśmy się spotkać, powspominać, powiedzieć sobie „Do zobaczenia za dwa miesiące!”. Szczególnie sentymentalnie wypadło pożegnanie ósmoklasistów, którym życzymy wszystkiego najlepszego i samych sukcesów w szkołach ponadpodstawowych.

 

Szkolne Koło Wolontariatu w akcji

Szkole Koło Wolontariatu rozpoczęło swoją działalność w nowym roku od spotkania z rodzicami uczniów. Julka, Kasia, Natalia i Zosia z klasy VIII poinformowały rodziców o inicjatywach koła i prosiły o pomoc w ich realizacji.
 
W trakcie spotkania wolontariuszki przeprowadziły zbiórkę charytatywną na rzecz Adelki Motenko chorej na rdzeniowy zanik mięśni. Adelka pilnie potrzebuje bardzo drogiej terapii genowej (dziewczynka jest w bardzo ciężkim stanie), dlatego włączyliśmy się do zbiórki, którą prowadzi Fundacja Siepomaga.
Dzięki hojności rodziców i zaangażowaniu wolontariuszek zebraliśmy kwotę 2638 zł i 59 gr.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w zbiórkę, a w szczególności ofiarodawcom.
 
Cieszymy się, że mogliśmy pomóc, bo „Ile dasz, tyle otrzymasz, czasem z najbardziej niespodziewanej strony” (Paulo Coelho).
 
Klikając w link do zbiórki można sprawdzić naszą wpłatę: https://www.siepomaga.pl/wplata/knSrx4l4

 

 
1 .. 31 32 33 [34] 35 36 37 .. 61
Szkoła jest beneficjentem akcji „1% DLA EDUKACJI, SPORTU, PASJI I NIEPEŁNOSPRAWNYCH” prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”