WYDARZENIA

Zielona szkoła klasy pierwszej

Klasa pierwsza dojechała szczęśliwie i rozpoczęła swoją pierwszą zieloną szkołę.

Kolejny dzień pobytu na zielonej szkole w Borku. Gra w mini golfa tak zafascynowała chłopców, że chcieli grać bez końca . Pozdrawiamy ze słonecznego Borku.

 

Lekcja geografii z VR

17 maja uczniowie klasy 7 uczestniczyli podczas lekcji geografii w warsztatach nowych technologii z użyciem gogli VR. Wirtualnie odwiedzili Antarktydę - miejsce trudno dostępne na co dzień. Mieli możliwość zobaczenia z bliska zwierzęta tam żyjące, a także stacje badawcze. Rozwiązywali zagadki i łamigłówki geograficzne. Mamy nadzieję, że połączenie zabawy i nauki pozwoliło naszym uczniom przyswoić wiedzę na długi czas.

 

Noc filmowa - 17.05

Wieczorem 17 maja zaopatrzeni w karimaty, śpiwory i jaśki stanęliśmy przed drzwiami naszej szkoły. Chwilę później rozpoczęła się "Noc filmowa". VIII klasa objadała się goframi z bitą śmietaną i owocami, grała w gry planszowe A przede wszystkim oglądała filmy. Miło spędziliśmy czas.

 

Warsztaty klasy pierwszej

Warsztaty klasy 1a w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej na Rajskiej. Legendy krakowskie. Wykonywanie zakładek do książek.

 

EuroWeek 2019

Doczekaliśmy się i znów jesteśmy na EuroWeek'u. Przez pięć dni będziemy rozwijać nasze kompetencje językowe i interpersonalne, czyli mówić po angielsku oraz poznawać ludzi z Polski i ze świata. Po co? - żeby lepiej rozumieć.

 

Akademia z okazji 228. rocznicy uchwalenia Kostytucji 3 maja

7 maja 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez uczniów klasy 3a gimnazjum oraz 2a szkoły podstawowej. Apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja jest wpisany w coroczny kalendarz uroczystości naszej szkoły, jest on zawsze wspaniałą możliwością, by uzmysłowić wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: Ojczyzna i Patriotyzm.
Występ uczniów poprzedziło uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie w formie wiadomości telewizyjnych zaprezentowane zostały najważniejsze wydarzenia związane z Konstytucją 3 Maja. Na koniec apelu pan dyrektor wraz z panią Agatą Łysień wręczyli nagrody laureatom oraz uczestnikom szkolnego konkursu w zapamiętywaniu liczby pi - serdecznie gratulujemy.

 

Dzień czekolady

Dzisiaj w naszej szkole od rana pachniało czekoladą. Świętowaliśmy Światowy Dzień Czekolady, który przypada na dzień 12 kwietnia., ale ze względu na egzaminy świętowaliśmy dziś. Wydarzenie przygotowała klasa VII pod kierunkiem pań Doroty Potoczny i Wandy Kasprzyk.

Wszyscy uczniowie szkoły obejrzeli prezentację przygotowaną przez Maćka i Natalię o historii czekolady , jej rodzajach, wartościach odżywczych, a także o tym, że z czekolady można zrobić dzieła sztuki a także ubrania. Wysłuchaliśmy także wierszy o czekoladzie w wykonaniu Olka i Arona, ale najwięcej czasu poświęciliśmy oczywiście na degustację czekoladowych słodkości. Była czekolada do picie, czekolada w kostkach, owoce i ciastka w czekoladzie. Można też było obejrzeć wystawę książek z czekoladą w tle oraz prac przygotowanych na ogłoszony wcześniej czekoladowy konkurs Uczniowie, którzy przygotowali prace otrzymali czekoladowe nagrody. Byli to Ola Sala , Weronika Wiertnik, Zuzia Rożniecka Karolina Soswa z klasy 2 a , Emilka Sobczak i Tymek Kuc z klasy 1 a oraz Karolina Czyrnek z klasy 3 d gimnazjum.

Czekolada wprowadziła wszystkich w dobry nastrój. Oby tak dobre humory towarzyszyły nam do końca roku!

 

 
1 2 3 [4] 5 6 7 .. 20