WYDARZENIA

„Plastelinowy świat zimowy”

6 lutego w godzinach popołudniowych odbyły się w świetlicy warsztaty zatytułowane „Plastelinowy świat zimowy”. Dzieci wykonały piękne prace z plasteliny i różnych ozdobników. Pojawiły się śnieżynki, bałwanki, ośnieżone drzewa, narciarze i wiele, wiele innych elementów powiązanych z zimą. Prace zostały wyeksponowane do podziwiania w świetlicy, a po jakimś czasie dzieci będą mogły zabrać je do domu. Gratuluję cierpliwości i pomysłowości.

 

Dzień otwarty szkoły

Zapraszamy na dzień otwarty Szkoły Podstawowej im. Bogdana Jańskiego, który odbędzie się w sobotę 9 lutego w godzinach od 9:00 do 13:00.

 

27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 13 stycznia 2019 wolontariusze naszej szkoły ruszyli w teren, aby zdobywać serca i kwestować na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która przekaże środki na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.
 
Jak co roku, młodzież naszej szkoły zebrała imponującą kwotę – 20 196 zł
 
Największą kwotę zebrał Piotr Düring, w którego puszcze znalazło się 2,571 zł. Na szczególne wyróżnienie zasługują również Karolina Czyrnek, która zebrała 1697 zł i Emilia Sitek z kwotą 1358 zł.
 
Wszystkim wolontariuszom bardzo dziękujemy za duże zaangażowanie w zbiórkę na rzecz najmłodszych podopiecznych Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

 

Alfik Matematyczny

Dnia 21 listopada 2018 obyła się XXIV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. W matematycznej rozgrywce wzięło udział ponad 61 tysięcy uczestników, wśród których wyłoniono 346 laureatów.

W naszej szkole zadania rozwiązywało 14 uczniów.

Spośród nich kilkoro uzyskało bardzo dobre wyniki.

Byli to uczniowie Szkoły Podstawowej: Albert Roszak z klasy 2a, Jan Królikowski z klasy 5a, Maciej Stachnik z klasy 7a, Zuzanna Kisiel z klasy 8a, oraz uczennica Gimnazjum Zuzanna Gołąb z klasy 3d. Osiągnięcia tych uczniów zostały uhonorowane dyplomami, które zostały im uroczyście wręczone przez Pana Dyrektora.

Życzymy kolejnych sukcesów i w przyszłości sięgnięcia po najcenniejsze nagrody.

 

 

Laurka dla Nowej Huty

Konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 5 i 6 lat mieszkających na terenie nowohuckich dzielnic.

 

W 2019 roku Nowa Huta obchodzi 70-te urodziny. Z tej okazji zapraszamy dzieci 5 i 6 letnie, mieszkające na terenie nowohuckich dzielnic do złożenia Nowej Hucie życzeń w formie okolicznościowej laurki. Są to równocześnie życzenia dla wszystkich mieszkańców nowohuckich dzielnic, aby dobrze nam się tutaj żyło.

 

Cele konkursu:
- uczczenie jubileuszu 70-lecia Nowej Huty,
- stworzenie okazji do twórczej zabawy w zakresie aktywności plastycznej dzieci oraz twórczej współpracy dzieci i rodziców,
- wzbudzenie wśród dzieci chęci poznawania okolic miejsca zamieszkania, ciekawych miejsc, historii, tradycji, czyli „małej ojczyzny” .

 

Wiecej informacji oraz regulamin dostępny jest tutaj: Laurka dla Nowej Huty - Regulamin

 

 

„Pomaganie przez ubranie”

Bierzemy udział w akcji „Pomaganie przez ubranie”.

 

W styczniu, przed feriami, przyłączyliśmy się do akcji „Pomaganie przez ubranie.

 

Akcja polega na oddawaniu do powtórnego użytku niepotrzebnych już elementów garderoby. Odzież, która nie jest nam już potrzebna ,oddajemy do specjalnych pojemników, aby pomóc potrzebującym, bo głównym założeniem działalności „Pomaganie przez ubranie” jest wsparcie finansowe fundacji charytatywnych, do których trafią pieniądze wygenerowane z zawartości przesłanego worka. Naszą zbiórką wspomagamy Hospicjum dla dzieci im. Ks. Tischnera.

 

Właśnie oddaliśmy pierwszy kontener , gdzie było 37 kg ubrań, a na rzecz hospicjum zostanie przekazana kwota 74 zł..

 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i zapraszamy do dalszego zbierania. Kolejny pojemnik na ubrania znajduje się przy szatni i jest już częściowo zapełniony.

Akcję na terenie szkoły prowadzi klasa piąta.

 

Konkurs pięknego czytania

W dniu 6 lutego 2019 roku odbyły się szkolne eliminacje do 12 edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.

 

Konkurs ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie ich do odkrywania własnej aktywności twórczej i prezentacji swoich umiejętności.

 

W szkolnych eliminacjach  wzięli udział następujący uczniowie: Maksymilian Zakrzewski, Igor Wójcik, Edyta Kopera, Anna Klamka, Konrad Salwiński, Julia Kisiel, Filip Gieroń, Jan Królikowski, Natalia Smajek, Samanta Cetera, Małgorzata Froń, Paulina Milewska, Daria Turaczyk, Julia Walczak, Kamil Wojtal.

 

Uczniowie czytali wybrane przez siebie fragmenty  ulubionych książek a Jury wybierało tych, którzy czytają najpiękniej;  wyraźnie, z odpowiednią intonacją i interpretacją tekstu.

 

Do reprezentowania szkoły w konkursie zostali zakwalifikowani następujący uczniowie:

  • Maksymilian Zakrzewski z klasy drugiej SP
  • Edyta Kopera z klasy piątej SP
  • Natalia Smajek  z klasy siódmej SP
  • Kamil Wojtal z klasy trzeciej „A” Gimnazjum

Laureatom eliminacji szkolnych gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu.

 
1 2 3 [4] 5 6 7 .. 14