WYDARZENIA

Kiermasz charytatywny na rzecz Alana

14 XI 2018 r w czasie zebrania z rodzicami odbył się kiermasz „rzeczy różnych” na rzecz chorego na raka Alana, kolegi z sąsiedniej szkoły. Uczniowie klasy piątej przy wsparciu koleżanek i kolegów z klasy ósmej kwestowali, aby pomóc choremu chłopcu, oferując w zamian przedmioty zgromadzone przez uczniów i nauczycieli szkoły. Jednym z ofiarodawców (gadżety reklamowe) była także firma MPWiK S.A. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu organizatorów i hojności rodziców udało się zebrać kwotę 3042 zł. Dziękujemy Wszystkim w imieniu Alana, jego mamy i organizatorów.

 

Uroczystości szkolne z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dziś w bieńczyckich obchodach 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Zaczęliśmy od udziału w uroczystej mszy świętej w Kościele pod wezwaniem św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Następnie reprezentanci klas, na czele z panem dyrektorem Mariuszem Stachnikiem pobiegli w sztafecie wolnościowej zorganizowanej na Plantach Bieńczyckich, a uwieńczonej wspólnym zdjęciem, które prezentujemy poniżej. Kolejnym etapem obchodów było uczestnictwo w Przeglądzie Pieśni Patriotycznych, który odbył się w hali widowiskowej przy III Liceum Ogólnokształcącym. Uczennice naszej szkoły wspólnie z rówieśnikami odśpiewały kilka pieśni niepodległościowych.
W tym samym czasie w budynku szkoły pozostała część społeczności szkolnej uczestniczyła w wewnątrzszkolnych obchodach tej rocznicy. Uroczystość rozpoczęła się od projekcji prezentacji związanej z drogą Polski do niepodległości. O 11.11 odśpiewano hymn, a następnie uczniowie wspólnie zastanawiali się i wymieniali pomysłami, co współczesny patriota może zrobić dla swojej ojczyzny w codziennym życiu. Na zakończenie najmłodsi uczniowie naszej szkoły zaprezentowali wiązankę pieśni legionowych, w śpiewanie których włączyła się cała publiczność.

 

 

Kiermasz charytatywny dla Alana

W dniu zebrania z rodzicami 14 listopada w Szkole Podstawowej im. B Jańskiego odbędzie się kiermasz „rzeczy różnych” na rzecz chorego na raka Alana, kolegi z sąsiedniej szkoły. Kiermasz organizuje klasa piąta w ramach projektu „Każdy jest komuś potrzebny”. W tym dniu będą mogli Państwo wesprzeć chore dziecko, walczące o życie od kilku lat, wyszukać wśród zgromadzonych przez uczniów rzeczy coś dla siebie (książka, biżuteria, maskotka, ciasteczko lub inna „przydaśka”) i docenić w ten sposób młodych ludzi, którzy bardzo się starali i włożyli wiele pracy, żeby pomóc choremu koledze.

 

Dąb Niepodległości

Szkoła Podstawowa im. Bogdana Jańskiego w sposób szczególny angażuje się w tegoroczne obchody 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Braliśmy już udział w Widowisku Dumy i Radości, przygotowujemy wewnętrzną szkolną uroczystość, a oprócz tego angażujemy się w Bieńczyckie obchody tej rocznicy. 9 listopada, w piątek, weźmiemy udział w sztafecie oraz Koncercie Pieśni Patriotycznych a już dziś przed budynkiem naszej szkoły zasadziliśmy upamiętniające to wydarzenie drzewo. Mamy pewność, że nasz „Dąb Niepodległości” będzie towarzyszył szkole i uczniom przez kolejne, długie lata i rozwijał się pięknie wraz z nimi.

 

"Pomagam, bo umiem!"

We wtorek 30 października rozpoczęła się akcja w świetlicy: "Pomagam, bo umiem!".

Klasa piąta pomaga rozwiązywać prace domowe młodszym kolegom z klasy pierwszej i drugiej.

Dzieci w ten sposób uczą się tolerancji, tego, że nie ma głupich pytań (choć niektóre zadane przez młodszych kolegów mogą okazać się trudne, baaardzo dłuuugie i przekształcać się w kolejne).

 

 

Udział w projekcie „Każdy jest komuś potrzebny

Uczniowie klasy piątej uczestniczą w projekcie „Każdy jest komuś potrzebny” organizowanym przez Fundację Anny Dymnej, którego celem jest promowanie wolontariatu, postaw prospołecznych a także działalności na rzecz społeczności klasowej, szkolnej i lokalnej.

 

Projekt dzieli się na dwa etapy tzn. zajęcia praktyczno-warsztatowe oraz część konkursową. Uczniowie zyskują nie tylko wiedzę teoretyczną, ale mogą się również praktycznie zaangażować w działanie wolontariackie, które sami zainicjują . Dla klasy, która zrealizuje najciekawszy projekt, przewidziana jest nagroda – statuetka Super Wolo.

 

Część pierwsza, zajęcia praktyczno-warsztatowe już za nami.

 

Uczestniczący w nich uczniowie dowiedzieli się m.in.: jaka jest różnica między pomaganiem a wolontariatem, kto może zostać wolontariuszem i jakie cechy powinien mieć wolontariusz.

 

Zajęcia przeprowadzone przez Panie z Fundacji dały uczniom dużo radości. Otwarły ich na siebie, dały poczucie bezpieczeństwa i akceptacji przez grupę. Przekonały ich też, że każdy z nich, jest komuś potrzebny.

 

Teraz czas na część konkursową i realizację zainicjowanego przez siebie działania. Życzymy powodzenia we wspólnej pracy na rzecz innych i zdobycia statuetki Super Wolo.

 

 
1 2 3 [4] 5 6 7 .. 10