WYDARZENIA

Wyróżnienie w projekcie „Każdy jest komuś potrzebny”

Dziś naszą szkołę odwiedziła pani Katarzyna Walaszek z Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, aby wręczyć nagrody uczniom klasy piątej za udział w projekcie „Każdy jest komuś potrzebny”.

 

Piątoklasiści decyzją jury otrzymali w grudniu 2018 r. wyróżnienie za swoje działania wolontariackie. Przypomnijmy, że uczniowie między innymi zorganizowali świąteczny kiermasz na rzecz Alana, chłopca, który zmaga się z chorobą nowotworową. Dzięki swojemu zaangażowaniu i pomysłowości udało im się zebrać 3082 zł. Zainicjowali również akcję pt. „Pomagam, bo umiem”, w czasie której pomagali młodszym kolegom w odrabianiu lekcji a także odwiedzali przedszkole, aby bawić się i czytać maluchom książki.

 

Udział w tym projekcie dał uczniom ogromną radość i poczucie satysfakcji, a dziś dodatkowo zostali wyróżnieni specjalnymi dyplomami, komiksami, puzzlami i przypinkami” Super Wolo”.

Gratulujemy i wierzymy, że piątoklasiści będą nadal działać na rzecz potrzebujących.

 

Walentynki w szkole

Dzisiaj w naszej szkole świętowaliśmy Walentynki
Z tej okazji przyszliśmy, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, ubrani w czerwone stroje. Nie pytajcie, jak teraz wyglądają nasze szafy.

Była poczta walentynkowa i lista walentynkowych przebojów. I nikt nie uniknął namalowania serca na twarzy.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznej relacji z dzisiejszego dnia!

 

 

Walentynki z budką lęgową

Dziś w samo południe przed krakowskim magistratem na placu Wszystkich Świętych przedstawiciele MPO Kraków i Asocjacji Promotorów Radosnego Ptaka rozdawali mieszkańcom Krakowa budki lęgowe dla sikorek, jerzyków i większych ptaków. Wszystko w ramach już piątej edycji walentynkowej akcji, która jest organizowana nie tylko z miłości do ludzi, ale i środowiska, bo wszystkie budki powstały z materiałów z odzysku, zebranych przez MPO.

 

Nasi nauczyciele i uczniowie postanowili wykorzystać tę okazję i wysłali po budki delegację.  Piotrek i Kamil z 3 a gimnazjum pod opieką  p. W. Kasprzyk spisali się znakomicie. Łatwo nie było, bo zainteresowanie mieszkańców Krakowa  było duże. Domki dla ptaków zamontujemy na drzewach przed szkołą. Zaprosimy do nich sikorki i inne ptaszki. Mamy nadzieję, że wkrótce ptasie trele będą nam umilać godziny spędzone w szkole.

 

Dzień otwarty 9.02

Za nami pierwszy dzień otwarty w naszej szkole. Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas w sobotę. Mamy nadzieję, że odkryliście, dlaczego lubimy naszą szkołę i przyłączycie się do nas po wakacjach. Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom - bez Was to nie byłby taki fajny dzień.

 

Zima w szkole

W pierwszym tygodniu ferii wraz z uczniami, którzy nie wyjechali z miasta wspólnie w szkole bawiliśmy się i poznawaliśmy się w nowy sposób. Miło spędzaliśmy czas na wspólnych zabawach sportowych, zajęciach plastycznych, zajęciach realizujących projekt "Małego Kolberga", warsztatach "Glutki na 5 sposobów", w Fabryce cukierków robiliśmy własne słodkości, oglądaliśmy spektakl "Dzieci z Bullerbyn" w NCK-u oraz zgłębialiśmy tajemnice nauki w Muzeum Inżynierii Miejskiej. A gdy spadł śnieg….nie mogliśmy siedzieć w klasie! Postanowiliśmy wykorzystać okazję i tę dużą ilość na naszym szkolnym boisku. Oto kilka zdjęć z tego czasu.

 

Zmiana podziału godzin (od 11.02)

 

Uwaga!

 

Zmiana podziału godzin od dnia 11 lutego 2019 (poniedzałek) - Otwórz

 

 

 

 

„Plastelinowy świat zimowy”

6 lutego w godzinach popołudniowych odbyły się w świetlicy warsztaty zatytułowane „Plastelinowy świat zimowy”. Dzieci wykonały piękne prace z plasteliny i różnych ozdobników. Pojawiły się śnieżynki, bałwanki, ośnieżone drzewa, narciarze i wiele, wiele innych elementów powiązanych z zimą. Prace zostały wyeksponowane do podziwiania w świetlicy, a po jakimś czasie dzieci będą mogły zabrać je do domu. Gratuluję cierpliwości i pomysłowości.

 
1 2 [3] 4 5 6 .. 14