WYDARZENIA

Święto Niepodległości 2017

W piątek 10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia, upamiętniająca 99- tą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, przygotowana przez klasę 2b gimnazjum pod kierunkiem  p. Główczyk  i  p. Różowicz. W  przedstawieniu  brała też udział klasa 1 szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Cichoń, która zaprezentowała tańce do znanych pieśni legionowych „Przybyli ułani pod okienko” i „My pierwsza brygada”. Występ maluchów wywołał aplauz publiczności zwłaszcza tańce z flagą. Zachwyciła też scena przysięgi  Tadeusza Kościuszki oraz symboliczne odarcie Polski z szat przez Austrię, Rosję i Prusy i zakucie w kajdany. Wszystkim występ bardzo się podobał  czego dali wyraz nagradzając przedstawiających gromkimi brawami na końcu.

 

Przychodzimy, odchodzimy

Listopad to miesiąc zatrzymywania czasu. Może dlatego, że pogoda nie sprzyja spacerom i wieczory są jakby dłuższe. Wystarczy, żeby znienacka dopadały nas wspomnienia. Bo na początku miesiąca wspominamy tych, co już odeszli z naszego życia. Bo 11 listopada przypominamy tych, którzy pracowali, walczyli i często poświęcili życie dla niepodległości Polski. A podczas andrzejkowej zabawy ktoś na pewno przypomni, jak to drzewiej bywało, jakie zabawy, jakie wróżby się odprawiało. Najskuteczniejszymi czasozatrzymywaczami są fotografie. Dlatego prosimy wszystkich uczniów, żeby odszukali zdjęcia z pierwszej klasy szkoły podstawowej i przekazali je swoim wychowawcom. Również nauczycieli zapraszamy do udziału w listopadowym cofaniu czasu.

 

Kwesta dla hospicjum

We wtorek 31 października, w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Anny Cebuli i pani Laury Werner wzięli udział w kweście na rzecz pomocy podopiecznym Hospicjum im. św. Łazarza. Zbiórka datków na ten szlachetny cel odbyła się przy cmentarzu Batowice. Aura nie rozpieszczała młodych wolontariuszy. Mimo to ziębnięci i szczęśliwi  zachęcali odwiedzających cmentarze do ofiarności, a po kweście – wzmocnieni siłą dobrego uczynku – wrócili do domów.

 

Niebawem nasi wolontariusze wezmą udział w kolejnej kweście na szczytny cel. Tymczasem wszystkich zachęcamy do pomocy potrzebującym.

 

Przyjęcie uczniów klasy pierwszej do grona czytelników biblioteki szkolnej

Dnia 23 października 2017 r., w Międzynarodowym Dniu Bibliotek Szkolnych do grona czytelników szkolnej biblioteki dołączyli uczniowie klasy pierwszej.

 

Aby zostać czytelnikiem musieli wykonać wiele zadań:

- rozwiązać zagadki,

- zapoznać się z księgozbiorem biblioteki,

- pochwalić się znajomością alfabetu oraz umiejętnością czytania

- poznać prośby książek i zasady obowiązujące przy ich wypożyczaniu

-  złożyć obietnicę bycia dobrym czytelnikiem

- podpisać się na regulaminie biblioteki szkolnej

 

Za trud, błyskotliwość, wspaniałe odpowiedzi wszyscy zostali nagrodzeni zakładką i słodką niespodzianką. Następnie każde dziecko wybrało i wypożyczyło sobie pierwszą książkę. Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy ciekawych książek, niezwykłych chwil spędzonych z nimi, dużo czasu przeznaczanego na czytanie.

I oczywiście zapraszamy do biblioteki szkolnej.

 

Zaproszenie

Serdecznie zapraszam uczniów klasy pierwszej na uroczystość przyjęcia Was w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Spotkanie odbędzie się  w poniedziałek 23 października 2017  w Międzynarodowym Dniu Bibliotek Szkolnych.

 

Czekamy na was - bibliotekarka, książki i niespodzianki.

 

                    Do zobaczenia

 

                                                                                                             Bibliotekarka

                                                                                                           Wanda Kasprzyk

 

Dzień nauczyciela

Co roku 14 października w każdej szkole obchodzony jest Dzień Nauczyciela, a właściwie Dzień Edukacji Narodowej. My świętowaliśmy go we wtorek 17 pażdziernika.

Święto dzisiejsze stało się także okazją do oficjalnego przyjęcia do naszej społeczności szkolnej nowych uczniów. Uroczystą rotę ślubowania za panem Dyrektorem Mariuszem Stachnikiem wypowiedzieli uczniowie klasy siódmej. Tradycyjnie - Wielką Kredką Jańskiego - zostali pasowani na pełnoprawnych siódmoklasistów, a na dowód tego obdarowani tarcza szkolną.

 

Tego samego dnia do grona Szkoły Jańskiego zostali uroczyście przyjęci nasi najmłodsi uczniowie. Było to ich pierwsze wystąpienie na szkolnej scenie. Po zaprezentowaniu swoich umiejętności wokalno-tanecznych i recytatorskich Pan dyrektor przyjął ślubowanie uczniów, a następnie wraz z Panią wicedyrektor dokonali uroczystego aktu pasowania i przyjęcia do społeczności szkolnej. Pierwszoklasiści zaskoczyli wszystkich swoją samodzielnością i odwagą. Gotowość dzieci, by otrzymać miano ucznia była widoczna również w otwartym i śmiałym dialogu z Dyrektorem, który próbował dowiedzieć się, czy na pewno znają obowiązki ucznia. Radość dzieci wyraża ich zaangażowanie i starania włożone w przygotowanie się do tej uroczystości. Po występie na najmłdoszych uczniów i zaproszonych przez nich gości czekała w ich klasie słodka niespodzianka.    

 

Wszystkim nowym uczniom życzymy, by refren śpiewanej przez pierwszoklasistów piosenki: "Ja lubię chodzić do szkoły, tu świat jest mądry, wesoły" brzmiał w ich uszach przez cały okres nauki, a tym samym stał się wizytówką naszej szkoły w zakresie zapewnienia uczniom dostępu do wiedzy i informacji, jak również możliwości wyrażania siebie i rozwijania posiadanych umiejętności.

 

Ślubowanie uczniów klasy I

We wtotrek 17 października czeka nas wyjątkowe wydarzenie. O godzinie 15.30 odbędzie się ślubowanie uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. Bogdana Jańskiego i ich pierwszy występ artystyczny w naszej szkole.