WYDARZENIA

Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego

Światowy Dzień Ochrony Środowiska Naturalnego obchodzony jest od 1972 roku. Organizacja Narodów Zjednoczonych, zwracając uwagę na bardzo wysoki stopień degradacji środowiska, uznała za niezbędne uprzytomnienie ludziom, że nie są jedynym gatunkiem na Ziemi. Każdego roku dzień 5 czerwca przypomina o wielkim znaczeniu przyrody i odpowiedzialności człowieka za jej stan.

Z tej okazji w szkole został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem „Dbajmy o Ziemię, bo…”. Wpłynęło bardzo dużo prac, wykonanych różną techniką, co świadczy o tym, że dzieciom i młodzieży ten temat jest bardzo bliski. Jury miało po długich rozmowach wyróżniło kilka prac. Oto wyniki konkursu:

W kategorii Szkoła Podstawowa:      I miejsce:  Emilka Biel i Julka Małkiewicz, kl. 2a

                                                           Wyróżnienia:   Karolinka Soswa, kl. 2a

                                                                                     Tymek Kuc, kl. 1a

W kategorii Gimnazjum:                    I miejsce:    Małgorzata Szewczyk, kl. 3a

                                                           Wyróżnienia:   Karolina Czyrnek, kl. 3d

                                                                                     Weronika Nowak, kl. 3d

Autorom wszystkich prac bardzo dziękujemy.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Jak nie czytam, jak czytam

Dziś nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. O godzinie 10.00 z uczniami z całej Polski czytaliśmy – bez przymusu, każdy to, na co miał ochotę i tam, gdzie chciał. Symbolem tej wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. W naszej szkole w akcji wzięło udział 63 osoby z klas I, II, V Szkoły Podstawowej i 3 D Gimnazjum. Dziękujemy za to, że swoim przykładem zachęcaliście innych do czytania.

 

Zajęcia na AWF

W środę 5 czerwca klasy I i II uczestniczyły w festynie sportowo-rekreacyjnym "O uśmiech dziecka" na terenach kampusu Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji sportowych w postaci gier i zabaw. Pogoda dopisała więc mieliśmy okazję na wspaniałą zabawę.

 

Wyróżnienia za pracę w świetlicy – kwiecień-maj

Dzieci podczas pobytu w świetlicy pilnie odrabiały zadania. Gromadziły różnego rodzaju znaczki (serduszka, strzałki) przez ostatnie dwa miesiące nauki. Największą pracowitością wykazały się z klasy pierwszej następujące osoby: Filip Góralik, Kuba Habowski, Zuzia Waciak, a z klasy drugiej Ola Sala oraz Emilka Biel. Na wyróżnienie zasłużyły również z klasy drugiej Julka Małkiewicz, Janek Moniczewski, Weronika Wietnik, a z klasy pierwszej Mateusz Nędza.

Serdecznie gratulujemy wytrwałości!

 

 

"Mieć wyobraźnię miłosierdzia"

W kończącym się właśnie roku szkolnym uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w wolontariackim projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia". Zaplanowane we wrześniu działania objęto wspólnym tytułem - "Wywołaj uśmiech, wyciśnij łzę wzruszenia" i z takim właśnie przesłaniem młodzi ludzie pospieszyli  z pomocą potrzebującym. Odwiedzili Domy Pomocy Społecznej, gdzie przedstawili spektakl dla pensjonariuszy, obdarowali ich własnoręcznie wykonanymi kartkami świątecznymi i domowymi słodkościami. Takie wzruszające spotkania zapamiętuje się na całe życie. Kwestowali na rzecz Hospicjum św. Łazarza, przygotowali Szlachetną Paczkę dla potrzebującej rodziny, zorganizowali kiermasz charytatywny dla ciężko chorego chłopca, pomagali swoim młodszym kolegom w nauce. Ponadto cała społeczność szkolna bierze udział w akcji "Pomaganie przez ubranie". W ramach wolontariatu dzieje się u nas bardzo dużo, a to wszystko dzięki wspaniałym uczniom, którzy mają wielkie serca otwarte na potrzeby innych. ❤❤❤

 

Dzień Dziecka u Jańskiego

Jutro Święto Wszystkich Dzieci, a my świętujemy dziś.. Potyczki sportowe, zabawy z balonami umilały nam dzisiejszy dzień. Radości dla każdego z Was od nas-radosnych uczniów Jańskiego!

 

Wycieczka do Włoch - dzień szósty

Dziś w ostatni dzień naszego pobytu w Martinsicuro pożegnaliśmy się z okolicą. Jedni pieszo, inni na rowerach, a jeszcze inni grając w siatkówkę. Szkoda, że nasz pobyt się kończy. Ale na osłodę została nam jeszcze jutro Wenecja.

 
1 [2] 3 4 5 .. 20