WYDARZENIA

Życzenia Świąteczne

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu radosnej atmosfery rodzinnych spotkań, spokoju i odpoczynku. Niech magiczna moc wigilijnego stołu pozwoli zatzrymać się na chwilę, a nadochdzący Nowy Rok przyniesie wszystkim zdrowie, szczęscie, spełnienie marzeń i pogodę ducha, która pomoże pokonać codzienne trudności.

Społeczność Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Bogdana Jańskiego w Krakowie.

 

Mikołajki - 6 grudnia 2017

Jak co roku Mikołaj odwiedza dzieci.. Jednak ponieważ pierwszoklasiści są już duzi to sami odwiedzili Mikołaja. Po otrzymaniu zaproszenia od Grudniowego Gościa wybrali się do NCK na przedstawienie i spotkanie z rozdającym prezenty staruszkiem. Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia.

 

 

Święto Patrona Szkoły – Szlachetna Paczka 2017

Do Święta Patrona Szkoły Bogdana Jańskiego przygotowywaliśmy się już w listopadzie. W każdej klasie odbyły się spotkania, w czasie których uczniowie poznali sylwetkę naszego patrona, a także dowiedzieli się o tym, co łączy Bogdana Jańskiego i projekt ”Szlachetna Paczka”. Naśladując patrona, który niósł pomoc potrzebującym, postanowiliśmy, jak w ubiegłych latach, zorganizować paczkę dla wybranej rodziny. W tym roku pomogliśmy rodzinie Pani Małgosi i Pana Krzysztofa, którzy wychowują dwie córki - Agatę i Julię. Szczególnie ucieszyliśmy się z tego, że możemy pomóc 9 letniej Julce w rozwijaniu talentu muzycznego i kupić jej wymarzone skrzypce. Organizacją pomocy dla rodziny zajęli się jak zwykle klasowi liderzy, tworząc Szkolną Drużynę Szlachetnej Paczki. Uczniom klasy pierwszej musieli oczywiście pomóc rodzice, ale nasze maluchy czynnie włączyły się w pakowanie paczek. Przez trzy tygodnie, zachęcani pięknymi plakatami przygotowanymi przez Panią Agnieszkę Cygan, zbieraliśmy pieniądze i robiliśmy zakupy.

 

8 grudnia w, Święto Patrona szkoły, mieliśmy szkolny finał Szlachetnej Paczki. Uczniowie pakowali do pudeł rzeczy zakupione dla rodziny, podpisywali się na kartce z życzeniami dla Obdarowanych, częstowali się przygotowanymi na tę okazję ciasteczkami – serduszkami- za okazane serce. W tym dniu uczniowie wysłuchali także audycji o Patronie szkoły i mieli okazję zapoznać się z jego myślami i życiowymi wskazówkami.  W ten sposób myśli i czyny B. Jańskiego były z nami w  tym dniu.

 

9 grudnia 2016r. zawieźliśmy paczki do magazynu i przekazali wolontariuszce pani Agnieszce, aby wręczyła je Rodzinie. Teraz czekamy na relację z wręczenia Paczki. Wszystkim biorącym udział w tym wydarzeniu serdecznie dziękujemy.

 

 

„ NIE PIJĘ, bo kocham”

W ramach roku troski o trzeźwość narodu zrodziła się kampania społeczna "Nie piję, bo kocham". W dniach 21-23 września br. na Placu Piłsudskiego w Warszawie odbył się Narodowy Kongres Trzeźwości. W odpowiedzi na to wydarzenie w lokalnych środowiskach odbywają się konferencje pt: "Ku Trzeźwości Narodu", które mają na celu szerzenie profilaktyki antyalkoholowej. Podczas konferencji poruszana jest tematyka troski o trzeźwość państwa, rodziny, kościoła i samorządów. Bardzo serdecznie zapraszamy na konferencję, podczas której będzie można dowiedzieć się bardzo wielu ciekawych rzeczy m. in związanych z danymi statystycznymi dotyczącymi spożywania alkoholu w Polsce i na świecie, poznać szereg działań, jakimi mogą posługiwać się rodzice, chcący zapobiegać alkoholizmowi swoich dzieci, jak i wiele innych. Program został opracowany przez czterech specjalistów, którzy współpracują z Państwową Agencją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Inicjatywa spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony społeczeństwa, dlatego liczymy również na Państwa obecność.

 

Najnowszy numer "U Bogdana"

Zapraszamy do lektury pierwszego w tym roku szkolnym wydania gazetki „U Bogdana”. W numerze m. in. aktualności, ciekawe wywiady, konkurs i wiele innych. Przeczytaj i bądź na bieżąco.

 

Otwórz gazetkę

 

Zebrania z rodzicami

Przypominamy o zebraniach z rodzicami, które odbędą się  15.11.2017 r.

Klasa 1 A o  godz. 17.30

Klasa VII A o godz. 17.00

Pobierz przydział sal

 

Święto Niepodległości 2017

W piątek 10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia, upamiętniająca 99- tą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę, przygotowana przez klasę 2b gimnazjum pod kierunkiem  p. Główczyk  i  p. Różowicz. W  przedstawieniu  brała też udział klasa 1 szkoły podstawowej pod kierunkiem p. Cichoń, która zaprezentowała tańce do znanych pieśni legionowych „Przybyli ułani pod okienko” i „My pierwsza brygada”. Występ maluchów wywołał aplauz publiczności zwłaszcza tańce z flagą. Zachwyciła też scena przysięgi  Tadeusza Kościuszki oraz symboliczne odarcie Polski z szat przez Austrię, Rosję i Prusy i zakucie w kajdany. Wszystkim występ bardzo się podobał  czego dali wyraz nagradzając przedstawiających gromkimi brawami na końcu.

 
1 [2] 3 4 5 .. 7