WYDARZENIA

Przedwiośnie u Jańskiego

 

Nagrody za odrabianie zadań

Podczas przebywania w świetlicy dzieci odrabiają zadania domowe pod okiem nauczycieli. Dzieci otrzymują za wykonane zadanie listki, które są gromadzone na specjalnej planszy. Na koniec miesiąca następuje podsumowanie, a dzieci otrzymują nagrody. W lutym najpilniej odrabiali zadanie z klasy 1a Filip Góralik oraz Kuba Habowski, natomiast z kasy 2a Emilia Biel oraz Aleksandra Sala – wszyscy otrzymali globusy. Serdecznie gratulujemy!

 

Bal karnawałowy

Przecież jest Karnawał! Nie mogło zatem zabraknąć w naszej szkole balu! Były tańce, zabawy z balonami i niespodzianki. Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia, ciekawe czy uda Wam się rozpoznać za kogo przebrały się poszczególne osoby z klasy 1 i 2.

 

Tłusty czwartek u Jańskiego

Dziś w naszej szkole królowały pączki. Nauczyciele, uczniowie i wszyscy, którzy pojawili się dziś w szkole mogli skosztować tego specjału. Było kalorycznie i baaaaaardzo słodko, bo tłusty czwartek to bez wątpienia najsłodszy dzień w roku, który rozpoczyna ostatni tydzień karnawału. Jest to zatem ostatnia szansa na wielkie objadanie się przed nadchodzącym Wielkim Postem. Skorzystaliśmy z niej i zjedliśmy 250 pączków..

 

Rekrutacja

 

Lekcja muzealna

Dnia 20 lutego klasa 5a wzięła udział w lekcji muzealnej "Zawodowy Kraków, czyli życie dawnych mieszkańców miasta" w Muzeum Etnograficznym.

 

Wyróżnienie w projekcie „Każdy jest komuś potrzebny”

Dziś naszą szkołę odwiedziła pani Katarzyna Walaszek z Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, aby wręczyć nagrody uczniom klasy piątej za udział w projekcie „Każdy jest komuś potrzebny”.

 

Piątoklasiści decyzją jury otrzymali w grudniu 2018 r. wyróżnienie za swoje działania wolontariackie. Przypomnijmy, że uczniowie między innymi zorganizowali świąteczny kiermasz na rzecz Alana, chłopca, który zmaga się z chorobą nowotworową. Dzięki swojemu zaangażowaniu i pomysłowości udało im się zebrać 3082 zł. Zainicjowali również akcję pt. „Pomagam, bo umiem”, w czasie której pomagali młodszym kolegom w odrabianiu lekcji a także odwiedzali przedszkole, aby bawić się i czytać maluchom książki.

 

Udział w tym projekcie dał uczniom ogromną radość i poczucie satysfakcji, a dziś dodatkowo zostali wyróżnieni specjalnymi dyplomami, komiksami, puzzlami i przypinkami” Super Wolo”.

Gratulujemy i wierzymy, że piątoklasiści będą nadal działać na rzecz potrzebujących.

 
1 [2] 3 4 5 .. 14