Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
WYDARZENIA

Niecodzienne spotkanie

W dniu 20 listopada odwiedziła nas pani psycholog Ewa Świder z Małopolskiego Hospicjum dla dzieci. Opowiadała nam o działalności hospicjum i o jego podopiecznych. Mieliśmy okazję dowiedzieć się, na czym polega opieka hospicyjna i wspieranie rodzin chorego dziecka. Z zainteresowaniem słuchaliśmy opowieści o tym, że chore dzieci przebywają cały czas w domu rodzinnym i otoczone są opieką rodziców i rodzeństwa, a z hospicjum dostają wsparcie lekarzy, pielęgniarek, psychologów, fizjoterapeutów. Poznaliśmy też kilkoro podopiecznych hospicjum, oglądając ich na zdjęciach i słuchając opowieści pani psycholog.
Teraz kiedy wiemy już dużo na ten temat, z jeszcze większą radością niż w latach poprzednich będziemy uczestniczyć w Zbiórce Mikołajkowej dla podopiecznych Hospicjum.
Informacje o zbiórce już wkrótce.

 

 

Gramy z WOŚP

W tym roku już po raz kolejny, gramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
Cel 32 Finału WOŚP to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.
Mottem akcji jest "Tu wszystko gra OK!".
W naszej szkole, w bibliotece, mamy puszkę stacjonarną, do której możecie przekazać darowiznę.
Z puszką będą także kwestować szkolni wolontariusze, rano przed lekcjami na holu przy wejściu, a także w klasach.
Kwesty w klasach odbędą się w kolejne czwartki 11, 18 i 25 stycznia.
Nie mamy wątpliwości, że wszyscy w Jańskim mamy dobre serca i włączymy się do zbiórki.
W zeszłym roku uzbieraliśmy kwotę 2462 zł 25 gr.
Mam nadzieję, że w tym roku będziemy równie skuteczni.
„Sie ma serce – sie z niego korzysta”.

 

 

Konkurs z języka angielskiego

Z przyjemnością informujemy, że do rejonowego etapu konkursu kuratoryjnego z języka angielskiego dostały się 4 uczennice naszej szkoły:

Natalia Jelonek - kl. 8a
Weronika Wędrychowicz - kl. 8a
Zuzanna Żak - kl. 7a
Julia Kmiecik - kl. 8a

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne etapy!

 

Święto Niepodległości 2023

Dziś, 14 listopada  uczciliśmy w naszej szkole najważniejsze państwowe święto w roku czyli Święto Niepodległości.
11 listopada 1918 roku - po 123 latach zaborów, nasz kraj ponownie pojawił się na mapie Europy. Nasi przodkowie udowodnili, że jeśli w polskich sercach będzie przywiązanie do naszej ziemi, języka i kultury, to Polska zawsze będzie żywa i w końcu niepodległa.
Aby uczcić pamięć tych, którzy oddali swoje życie, by Polska była wolna i aby odkryć na nowo, co jest cenne w naszej przeszłości, wszyscy wzięliśmy udział w szkolnym Quizie Wiedzy o Polsce i przypomnieliśmy sobie wspólnie naszą historię, legendy, tradycje i pieśni. Ktokolwiek miał dziś okazję usłyszeć naszych uczniów śpiewających pieśni legionowe, a przede wszystkim Hymn narodowy widział, że ma przed sobą małych obywateli,  którzy każdego dnia uczą się troszczyć o swój kraj i współobywateli i działać dla naszego wspólnego dobra.

Z okazji Święta Niepodległości życzymy Sobie i Wam, aby Polska zawsze żyła w nas. A tym, którzy przyjechali do nas z innych krajów, również życzymy, aby zawsze mieli ojczyznę w swoich sercach.

 

 

Przerwa na czytanie

Dziś, 30 października 2023 r., uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w IV Międzynarodowej Edycji VIII Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie pt: ,,Przerwa na czytanie". Czytaliśmy w salach i na korytarzach. Czytali uczniowie i nauczyciele. To był dobrze spędzony czas. Sprawiło nam to wiele radości. Na pewno za rok również weźmiemy udział w tej akcji.
Czytanie wzmacnia, czytanie wyzwala, czytanie jest super.
 
#przerwanaczytanie

 

 

Ślubowanie klas pierwszych

W piątek 13 października w naszej szkole obchodziliśmy wyjątkowy dzień. Do naszej społeczności dołączyli nowi uczniowie, którzy jednogłośnie ślubowali być dobrymi Polakami, strzec honoru swojej szkoły i klasy oraz sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Witajcie kochani i życzymy Wam samych sukcesów w przyjaznym gronie kolegów, koleżanek i nauczycieli.

 

Dzień głośnego czytania

Już w najbliższy piątek przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania!
Jest to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką święta
wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin pisarki.
Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzić będziemy również w naszej szkole. W rolę czytających wcielą się nauczyciele i dyrekcja szkoły.
Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, rozwijają wyobraźnię i pamięć, poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki, ale przede wszystkim pozwalają odkrywać nowe, nieznane dzieciom światy i doświadczać wspaniałych emocji.
Głośne czytanie, które jest motywem przewodnim święta jest idealną okazją do budowania więzi i spędzania wspólnego czasu dzieci z dorosłymi – nauczycielami, rodzicami, dziadkami,
rodzeństwem. Tak spędzony czas wspólnie z dzieckiem procentuje w przyszłości, buduje wzajemne zaufanie i pozwala lepiej rozwiązywać problemy.
Czytanie dzieciom i ograniczenie korzystania z mediów elektronicznych to najlepsza
inwestycja w ich przyszłość.” (Jim Trelease)
Zachęcamy do czytania dzieciom na głos.

 

 
1 [2] 3 4 5 .. 59
Szkoła jest beneficjentem akcji „1% DLA EDUKACJI, SPORTU, PASJI I NIEPEŁNOSPRAWNYCH” prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”