WYDARZENIA

Laurka dla Nowej Huty

Konkurs plastyczny dla dzieci w wieku 5 i 6 lat mieszkających na terenie nowohuckich dzielnic.

 

W 2019 roku Nowa Huta obchodzi 70-te urodziny. Z tej okazji zapraszamy dzieci 5 i 6 letnie, mieszkające na terenie nowohuckich dzielnic do złożenia Nowej Hucie życzeń w formie okolicznościowej laurki. Są to równocześnie życzenia dla wszystkich mieszkańców nowohuckich dzielnic, aby dobrze nam się tutaj żyło.

 

Cele konkursu:
- uczczenie jubileuszu 70-lecia Nowej Huty,
- stworzenie okazji do twórczej zabawy w zakresie aktywności plastycznej dzieci oraz twórczej współpracy dzieci i rodziców,
- wzbudzenie wśród dzieci chęci poznawania okolic miejsca zamieszkania, ciekawych miejsc, historii, tradycji, czyli „małej ojczyzny” .

 

Wiecej informacji oraz regulamin dostępny jest tutaj: Laurka dla Nowej Huty - Regulamin

 

 

„Pomaganie przez ubranie”

Bierzemy udział w akcji „Pomaganie przez ubranie”.

 

W styczniu, przed feriami, przyłączyliśmy się do akcji „Pomaganie przez ubranie.

 

Akcja polega na oddawaniu do powtórnego użytku niepotrzebnych już elementów garderoby. Odzież, która nie jest nam już potrzebna ,oddajemy do specjalnych pojemników, aby pomóc potrzebującym, bo głównym założeniem działalności „Pomaganie przez ubranie” jest wsparcie finansowe fundacji charytatywnych, do których trafią pieniądze wygenerowane z zawartości przesłanego worka. Naszą zbiórką wspomagamy Hospicjum dla dzieci im. Ks. Tischnera.

 

Właśnie oddaliśmy pierwszy kontener , gdzie było 37 kg ubrań, a na rzecz hospicjum zostanie przekazana kwota 74 zł..

 

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się do akcji i zapraszamy do dalszego zbierania. Kolejny pojemnik na ubrania znajduje się przy szatni i jest już częściowo zapełniony.

Akcję na terenie szkoły prowadzi klasa piąta.

 

Konkurs pięknego czytania

W dniu 6 lutego 2019 roku odbyły się szkolne eliminacje do 12 edycji Małopolskiego Konkursu Pięknego Czytania organizowanego przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Krakowie oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Krakowie.

 

Konkurs ma na celu promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcanie ich do odkrywania własnej aktywności twórczej i prezentacji swoich umiejętności.

 

W szkolnych eliminacjach  wzięli udział następujący uczniowie: Maksymilian Zakrzewski, Igor Wójcik, Edyta Kopera, Anna Klamka, Konrad Salwiński, Julia Kisiel, Filip Gieroń, Jan Królikowski, Natalia Smajek, Samanta Cetera, Małgorzata Froń, Paulina Milewska, Daria Turaczyk, Julia Walczak, Kamil Wojtal.

 

Uczniowie czytali wybrane przez siebie fragmenty  ulubionych książek a Jury wybierało tych, którzy czytają najpiękniej;  wyraźnie, z odpowiednią intonacją i interpretacją tekstu.

 

Do reprezentowania szkoły w konkursie zostali zakwalifikowani następujący uczniowie:

  • Maksymilian Zakrzewski z klasy drugiej SP
  • Edyta Kopera z klasy piątej SP
  • Natalia Smajek  z klasy siódmej SP
  • Kamil Wojtal z klasy trzeciej „A” Gimnazjum

Laureatom eliminacji szkolnych gratulujemy i życzymy powodzenia w finale konkursu.

 

"Nie ma radości bez niepodległości"

30 stycznia grupa teatralna BoJa wystąpiła przed najwdzięczniejszą widownia - Swoimi Rodzicami. Zaprezentowali się w spektaklu słowno - muzycznym: "Nie ma radości bez niepodległości".

Grali charytatywnie, na rzecz chorego chłopca, Alana. W puszce znalazło się prawie 120 zł! Dziękujemy Wspaniałym Rodzicom za dar z serca.

 

 

Spektakl charytatywny pt. "Nie ma radości bez niepodległości"

Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich Rodziców na słowno-muzyczny spektakl charytatywny pt. "Nie ma radości bez niepodległości" przygotowany przez szkolną grupę teatralną BoJa.  Swym występem nasi aktorzy chcą wesprzeć bardzo chorego chłopca - Alana. Czekamy w środę 30 stycznia 2019 r. o godzinie 16:30 obok szkolnej szatni (przed zebraniami z wychowawcami). 

Mamy wielką nadzieję, że zaszczycicie nas Państwo Swoją obecnością.

 

 

Noworoczny numer gazetki „U Bogdana

Zapraszamy do lektury noworocznego wydania szkolnej gazetki „U Bogdana".
W numerze m. in. garść aktualności, wywiad-rzeka z panią Świątkowską-Warkocką oraz drugi - z naszymi pierwszoklasistami, kolejny odcinek opowieści dla nastolatków, konkurs o niepytajkę i bilet do kina oraz inne ciekawostki.

http://www.juniormedia.pl/wp-content/newspaper/25121/u-bogdana-25.pdf

 

Podziękowania od Caritas

Miło nam poinformować, że wykonane przez dzieci klasy 1 i 2 kartki świąteczne trafiły do rąk osób samotnych i bezdomnych w czasie Wigilii organizowanej przez Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

 

Za naszą pracę otrzymaliśmy piękne dyplomy - podziękowania od Caritas.

 

Dziękujemy uczniom za trud włożony w pracę na rzecz innych osób.

 

 
1 .. 7 8 9 [10] 11 12 13 .. 20