WYDARZENIA
Zachęcamy do lektury majowego wydania gazetki U Bogdana. W tym wydaniu czeka na Was konkurs - mamy nadzieję, że weźmiecie w nim udział!
W piątek, 06. maja 2022 r., odbył się długo wyczekiwany mecz siatkówki.
Do pojedynku stanęła reprezentacja Klasy VIII a z Siłami Zjednoczonymi klas VII a, VII b, VI. Reprezentacje występowały niestety w okrojonych składach. Czterech zawodników klasy VIII a stawiło czoła pięciu zawodnikom klas VII i VI. Walka (do dwóch wygranych setów) była niezwykle zacięta i wyrównana, o czym świadczą wyniki poszczególnych setów (25:21, 21:25, 25:22).
Ostatecznie zwycięzcą okazała się klasa VIII a wygrywając stosunkiem 2:1, więc odtąd jest ona nominalnym Mistrzem Szkoły w siatkówce.
Zwycięzcom gratulujemy i liczymy na rewanż jeszcze w tym roku !
Skład klasy VIII a:
- Wojciech Chamioło,
- Szymon Hat,
- Jakub Kowalski,
- Zofia Pawlikowska,
Skład klasy VII a, VII b, VI a:
- Melania Kaplita,
- Piotr Kos,
- Bartosz Kowalski,
- Lilianna Królikiewicz,
- Filip Pleśniak.

W minionym tygodniu, tradycyjnie jak co roku, biorąc udział w Akcji Żonkile, obchodziliśmy wspólnie rocznicę powstania w getcie warszawskim. Wydarzenia te należą do przeszłości, ale chcemy o nich pamiętać. To dlatego uczniowie klas młodszych próbowali sobie wyobrazić, jak ok. 80 lat temu mogła wyglądać ulica, przy której stoi nasza szkoła i wspólnie przeczytali opowiadanie Justyny Bednarek pt. "Historia z jednej ulicy". Dzieci poznały bohaterów mieszkających przy ulicy Magnolii w czasie trwania II wojny światowej - Maryjkę, Helenkę, Tadzika i ich rodziny. Próbowały wczuć się w emocje bohaterów i zrozumieć ich postępowanie oraz wybory. Dowiedzieli się, jak wojna zmieniła życie mieszkańców ulicy Magnolii. Odsłuchano również opowiadania "Pamięć Drobinek", a dzieci wypowiadały się na temat tego, w jaki sposób można pielęgnować pamięć o ważnych zdarzeniach. Na podsumowanie zajęć uczniowie wielu klas złożyli z papieru lub pokolorowali żonkile – żółte symbole pamięci
o powstaniu w getcie warszawskim.
Również w świetlicy szkolnej uczciliśmy pamięć tych, którym przyszło żyć w czasach II wojny światowej. W ramach codziennego czytania dzieci wysłuchały opowiadania Pawła Beręsewicza pt.:"Strasznie strasznie".
Na zajęciach „Poszukiwacze historii” dzieci wykonywały własnoręcznie żonkile, słuchały opowiadania pt.:" Historia z pewnej ulicy". Ponadto poznały pojęcia: getto i powstanie oraz dowiedziały się, kim byli: Marek Edelman, Janusz Korczak i Irena Sendlerowa.
Uczniowie najstarszej w naszej szkole klasy - VIII a, podeszli do tematu dojrzale i analitycznie, korzystając z wiedzy, którą już zdobyli na lekcjach historii.
Teraz już wszyscy wiemy, dlaczego symbolem pamięci o powstaniu w getcie warszawskim jest właśnie żonkil.

We wtorek klasa 2c na deskach klasowego teatru zamieniła się w aktorów. Każda z grup zaprezentowała swoją interpretację wiersza Jana Brzechwy „Żaba”. Dzieci cały tydzień przygotowywały się do klasowych występów, aby jak najpiękniej zainscenizować utwór. Nie zabrakło przebrań, atrybutów, a także dużej dawki śmiechu. Ogromne brawa dla młodych aktorów!
Z okazji dnia patrona Irlandii- św Patryka- niektóre klasy na języku angielskim dały się wciągnąć w grę terenową związaną z tym świętem. Za wnikliwe rozwiązywanie zagadek nagrodą był "pot of gold" - garnec złota na końcu tęczy - złotko okazało się jadalne, mmm pycha ![</div><div class=]()

Z radością informujemy, że uczniowie klasy 7a: Kamil Gurgul, Franciszek Noworyta i Szymon Sarnat zajęli 2 miejsce w konkursie "Jestem Kraków', organizowanym przez Muzeum Krakowa.
Zadanie konkursowe polegało na twórczym przetworzeniu wybranego obiektu ze zbiorów Muzeum Krakowa. Tematem pracy uczniów klasy siódmej była drewniana rzeźba Józefa Marka "Rodzina artysty" (numer inwentarzowy: MHK 8/IV ), a jej efektem fotografia "Portret rodzinny".
Serdecznie gratulujemy laureatom i Pani Agnieszce Cygan , która przygotowała uczniów do udziału w konkursie. Cieszymy się tym bardziej, że dzięki ich zaangażowaniu nagroda przypadnie całej szkole. Każda klasa będzie mogła wziąć nieodpłatnie udział w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Krakowa.

W środę, 23 stycznia w czasie zebrania rodziców po raz drugi otworzyliśmy naszą szkolną kawiarnię „Dla Hamleta”. Opieka nad tą piękną jaszczurką, która jest ulubienicą całej szkolnej społeczności wymaga sporych nakładów finansowych. Tym razem w kawiarni można było skosztować wypieków przygotowanych przez nauczycieli. Przygotowane ciasta pięknie się prezentowały, baaaaaardzo smakowały i cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród rodziców. Zebraliśmy 982 zł. Dziękujemy w imieniu Agamy nauczycielom, którzy upiekli ciasta, rodzicom, którzy je kupili i wolontariuszkom z klasy szóstej, które pracowały w kawiarni.