WYDARZENIA
W piątek, 06. maja 2022 r., odbył się długo wyczekiwany mecz siatkówki.
Do pojedynku stanęła reprezentacja Klasy VIII a z Siłami Zjednoczonymi klas VII a, VII b, VI. Reprezentacje występowały niestety w okrojonych składach. Czterech zawodników klasy VIII a stawiło czoła pięciu zawodnikom klas VII i VI. Walka (do dwóch wygranych setów) była niezwykle zacięta i wyrównana, o czym świadczą wyniki poszczególnych setów (25:21, 21:25, 25:22).
Ostatecznie zwycięzcą okazała się klasa VIII a wygrywając stosunkiem 2:1, więc odtąd jest ona nominalnym Mistrzem Szkoły w siatkówce.
Zwycięzcom gratulujemy i liczymy na rewanż jeszcze w tym roku !
Skład klasy VIII a:
- Wojciech Chamioło,
- Szymon Hat,
- Jakub Kowalski,
- Zofia Pawlikowska,
Skład klasy VII a, VII b, VI a:
- Melania Kaplita,
- Piotr Kos,
- Bartosz Kowalski,
- Lilianna Królikiewicz,
- Filip Pleśniak.
W minionym tygodniu, tradycyjnie jak co roku, biorąc udział w Akcji Żonkile, obchodziliśmy wspólnie rocznicę powstania w getcie warszawskim. Wydarzenia te należą do przeszłości, ale chcemy o nich pamiętać. To dlatego uczniowie klas młodszych próbowali sobie wyobrazić, jak ok. 80 lat temu mogła wyglądać ulica, przy której stoi nasza szkoła i wspólnie przeczytali opowiadanie Justyny Bednarek pt. "Historia z jednej ulicy". Dzieci poznały bohaterów mieszkających przy ulicy Magnolii w czasie trwania II wojny światowej - Maryjkę, Helenkę, Tadzika i ich rodziny. Próbowały wczuć się w emocje bohaterów i zrozumieć ich postępowanie oraz wybory. Dowiedzieli się, jak wojna zmieniła życie mieszkańców ulicy Magnolii. Odsłuchano również opowiadania "Pamięć Drobinek", a dzieci wypowiadały się na temat tego, w jaki sposób można pielęgnować pamięć o ważnych zdarzeniach. Na podsumowanie zajęć uczniowie wielu klas złożyli z papieru lub pokolorowali żonkile – żółte symbole pamięci
o powstaniu w getcie warszawskim.
Również w świetlicy szkolnej uczciliśmy pamięć tych, którym przyszło żyć w czasach II wojny światowej. W ramach codziennego czytania dzieci wysłuchały opowiadania Pawła Beręsewicza pt.:"Strasznie strasznie".
Na zajęciach „Poszukiwacze historii” dzieci wykonywały własnoręcznie żonkile, słuchały opowiadania pt.:" Historia z pewnej ulicy". Ponadto poznały pojęcia: getto i powstanie oraz dowiedziały się, kim byli: Marek Edelman, Janusz Korczak i Irena Sendlerowa.
Uczniowie najstarszej w naszej szkole klasy - VIII a, podeszli do tematu dojrzale i analitycznie, korzystając z wiedzy, którą już zdobyli na lekcjach historii.
Teraz już wszyscy wiemy, dlaczego symbolem pamięci o powstaniu w getcie warszawskim jest właśnie żonkil.
We wtorek klasa 2c na deskach klasowego teatru zamieniła się w aktorów. Każda z grup zaprezentowała swoją interpretację wiersza Jana Brzechwy „Żaba”. Dzieci cały tydzień przygotowywały się do klasowych występów, aby jak najpiękniej zainscenizować utwór. Nie zabrakło przebrań, atrybutów, a także dużej dawki śmiechu. Ogromne brawa dla młodych aktorów!
Z okazji dnia patrona Irlandii- św Patryka- niektóre klasy na języku angielskim dały się wciągnąć w grę terenową związaną z tym świętem. Za wnikliwe rozwiązywanie zagadek nagrodą był "pot of gold" - garnec złota na końcu tęczy - złotko okazało się jadalne, mmm pycha
Redakcja U Bogdana zaprasza do lektury gazetki szkolnej!
Otwórz