Dziewczęta z klasy 6, Julia Kisiel oraz Edyta Kopera, miały zaszczyt odebrać nagrody w ramach wyróżnienia w konkursie literackim pt. „Opowieść o prawdziwych ludziach Nowej Huty”.
Z racji tego odbyła się dzisiaj uroczysta gala, a następnie zostały wręczone nagrody wszystkim laureatom.
W tym roku po raz kolejny bierzemy udział w projekcie „Wychowanie przez czytanie”. Klasa szósta została zapoznana z opowiadaniem dotyczącym mądrości. W dyskusji wokół opowiadania uczniowie stwierdzili, że "mądrym być nie jest wcale łatwo", że "mądrzy słuchają innych", że "są otwarci, patrzą na problem z wielu stron". "Mądrzy nie są zadufani i zapatrzeni tylko w swoją wiedzę". Druga wartość, na którą uczniowie tej klasy zwrócili uwagę to odpowiedzialność. Opowiadanie „Dolina jeleni” dotyczyło właśnie tej wartości. Podczas rozmowy uczniowie wymieniali za kogo są odpowiedzialni, kiedy jest to trudne, a kiedy staje się powodem do dumy i radości a kiedy jest nużące. Przez tydzień sprawdzali swoją odpowiedzialność zapisując na kartkach kiedy zachowywali się odpowiedzialnie, a kiedy nie. Zgłębianie świata wartości okazało się całkiem interesujące.
Klasa 1A już drugi raz odwiedziła główny gmach Muzeum Narodowego. Tym razem uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej pt. "Historia mierzenia czasu - zegary". Mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak dawniej mierzono czas, kiedy wymyślono zegary i jak zmieniały się one na przestrzeni wieków. Próbowaliśmy też odczytywać godziny na starodawnych egzemplarzach. W drugiej części naszej wizyty, wzięliśmy udział w warsztatach plastycznych, podczas których każdy miał okazję zaprojektować własny niepowtarzalny zegar.
Zbliża się 28 Finał WOŚP. Zachęcamy Was, abyście zostali wolontariuszami w Nowej Hucie. Wszyscy, którzy chcą kwestować na rzecz Orkiestry mogą się zgłaszać przez Internet do Sztabu w Nowohuckim Centrum Kultury. Szczegóły na plakacie poniżej.
25 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Pluszowego Misia, bo jest to data rocznicy powstania tej maskotki. Z tej okazji 26 listopada dzieci przyniosły do szkoły swoje ukochane misie i inne pluszaki, opowiadały o swoich zabawkach i zrobiliśmy wspólne zdjęcia. Kolorowaliśmy misie ze znanych bajek, między innymi z „Kubusia Puchatka” czy „Masza i Niedźwiedź” i zrobiliśmy piękną wystawę prac plastycznych. Na koniec zrobiliśmy w świetlicy małą salę kinową i obejrzeliśmy film „Kubuś Puchatek: Maleństwo i Przyjaciele”.
Pluszowy Miś kojarzy się z dobrem, ciepłem i opiekuńczością. Nie bez powodu nawet dorośli mają z misiami miłe wspomnienia z dzieciństwa.
Klasa szósta finiszuje w realizacji projektu „Wychowanie przez czytanie” Konkursowe filmiki o wartościach już nakręcone i czekają na ocenę.
Ostatnią wartością, o której uczniowie dyskutowali był optymizm.
Jeśli się cofasz, to tylko po to, by wziąć rozbieg", " Jeśli myślisz, że nic nie możesz zmienić - zmień myślenie!"' , "Jeśli przygoda nie czeka za drzwiami - wyjdź oknem!",
"Jeżeli Twój plan A nie wypalił - wyluzuj!!! Alfabet ma jeszcze 31 innych liter!"
Jak dostrzec radości w naszym życiu i nie zadeptać ich swoją obojętnością? Szóstoklasiści tworzyli Poradnik dla Pesymisty, rozmawialiśmy o szczęściu i o tym jak w pechu dostrzec kolorowe tęcze, bo "skoro można pomyśleć, że może być lepiej, to znaczy, że już jest lepiej".
Wizyta klasy III w Muzeum Narodowym. Lekcja dotyczyła zegarów. Historia mierzenia czasu jest bardzo ciekawa,a rzemiosło artystyczne sprawiło,że zegary zgromadzone w zbiorach muzealnych zachwycały nasze oczy swoimi kształtami,ozdobieniami i rozmiarami. Dodatkowo, najmłodszy uczestnik zajęć miał 15 miesięcy, a mimo to już właściwie potrafił zachować się Muzeum ;) Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego dnia. Naprawdę lubimy te wspólne wyjścia i pozdrawiamy "naszą" Kalinę!