Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
WYDARZENIA

Wagoniki i linoskoczek

Czas nauki zdalnej kojarzy się głównie z komputerem i przestrzenią Internetu. Nasza klasa w tym czasie wykonuje wiele konstrukcyjnych i technicznych zadań by nieco oderwać się od klawiatury i monitora.

Już mieliście okazję oglądać nasze makiety stawu, irytoloty - dziś chcemy zaprezentować Wam wagoniki oraz linoskoczka Pana Zaradnego;) Kim jest Pan Zaradny? Znamy go z Muzeum Zabawek. Jeśli chcielibyście zobaczyć propozycje jego prac i instrukcji do nich zapraszamy tutaj: Muzuem Zabawek i Zabawy

Pan Zaradny daje nam inspiracje..jak możecie się przekonać jego instrukcje modyfikujemy w zależności od pomysłowości i dostępnych materiałów.

Zachęcamy do obejrzenia naszych prac!

Pani Wiola jest z nas dumna!

Wagoniki i linoskoczek

 

 

Zakończenie roku 2019/20

Rok szkolny 2019/2020 niewątpliwie przejdzie do historii edukacji w Polsce, ale i na świecie. Za kilkanaście, kilkadziesiąt lat będziecie mogli mówić: My to mieliśmy zakończenie! Za Wami, Drodzy Uczniowie, ostatnie lekcje, a także upragniony dzień, w którym odebraliście swoje świadectwa w nietypowy, inny niż dotychczas sposób. Dziękujemy za Waszą obecność w tym szczególnym dniu. Zapraszamy Was do obejrzenia pamiątkowych zdjęć, którymi będziecie się mogli chwalić w przyszłości. W końcu, kto miał na sobie maseczkę i rękawiczki podczas odbierania świadectw? To było bezprecedensowe wydarzenie!

 

Narodowe czytanie 2020

Dzisiaj, już piąty raz, wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku, ze względu na epidemię, nie mogliśmy się spotkać w dużym gronie, aby wspólnie czytać „Balladynę” J. Słowackiego, więc zrobiliśmy to przez szkolny radiowęzeł. Fragmenty utworu pięknie czytały Weronika z klasy szóstej, Zosia i Kasia z klasy siódmej oraz Gosia z klasy ósmej. Wprowadzenie do czytania przygotowała pani W. Kasprzyk, a piękne stylizacje głównych bohaterek Aliny i Balladyny przygotowały Hania i Łucja z klasy ósmej. Dziękujemy Wszystkim, którzy przygotowali to wydarzenie i mamy nadzieję, że zachęciliśmy was do przeczytania całego utworu.

 

Międzynarodowy Dzień Empatii

Dziś, 2 października w Międzynarodowym Dniu Empatii, rozpoczynamy udział w programie „Empatyczna klasa”, w którym uczestniczą uczniowie i nauczyciele całej szkoły.
W tym dniu poświęciliśmy więcej uwagi i wczuliśmy się w sytuację Kubusia i jego rodziców. Kuba ma dwa lata i jest chory na śmiertelną chorobę SMA. Żeby wyzdrowieć, musi zebrać na leczenie sporą kwotę. Dlatego postanowiliśmy dołączyć do „Drużyny Kubusia” i Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało kwestę na jego leczenie. Kwestowaliśmy w klasach, a uczniowie chętnie włączali się do pomocy. Datki do puszki będziemy zbierać jeszcze przez kilka dni. Zapraszamy rodziców do włączenia się do zbiórki. Puszka będzie czekała na wszystkich chętnych do wsparcia Kubusia przy portierni. Nawet drobne datki , przy licznym udziale wspierających, dadzą na pewno dużą kwotę.
Kubie życzymy zdrowia, jego rodzicom siły w walce o jego życie, a wszystkim, którzy go wspierają, dziękujemy.

 

 

Pilnie odrabiamy zadania - Wrzesień

Wrzesień był dla nas miesiącem pełnym emocji, w końcu zobaczyliśmy się wszyscy po długiej przerwie i nabraliśmy nowych sił do zdobywania wiedzy. Oto uczniowie którzy najpilniej odrabiali zadania domowe w szkolnej świetlicy:
Klasy młodsze- "Świetlicowa gromada":
Kacper K, Szymon S., Zosia I., Zosia H., Zuzia I. Zosia B., Tosia N., Ewa D., Lenka P. oraz Wiktoria Ch.
Klasy starsze - "Świetlicolandia":
Mateusz N., Igor K., Ignaś P., Kuba C., Marysia I., Emilia B., Basia Z. Oraz Olga J.
Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do dalszej rywalizacji o tytuł najpilniejszego ucznia!

 

 

Wielki Maraton Czytelniczy 2020/21

W tym roku już po raz kolejny nasi uczniowie biorą udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym organizowanym przez Wojewódzką Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.

 Polega on na tym, że od września 2020 r. do marca 2021 roku uczniowie muszą przeczytać wskazane książki, a następnie piszą test konkursowy.

Zdobywcy największej ilości punktów w testach zdobywają odpowiednio tytuł Laureata, Finalisty i Wyróżnionego. Dla uczniów starszych klas szkół podstawowych to okazja do dobycia punktów na świadectwie.

W naszej szkole do konkursu zgłosiło się 28 osób – 11 z klasy drugiej i trzeciej, 6 z klasy siódmej i ósmej i 11 z klas czwartej, piątej i szóstej.

Pierwsze zmagania konkursowe już za nami, a ich przedmiotem były książki:

M. Pałasza „Wszystko zaczyna się od marzeń”, P. Beręsewicza „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” i R. Kapuścińskiego „Podróż z Herodotem” ( fragmenty)

Uczestnikom konkursu gratulujemy dobrej decyzji, życzymy powodzenia i wytrwałości w zmaganiach konkursowych.

Wszystkich uczniów zapraszamy do biblioteki szkolnej i zachęcamy do czytania tych książek, już poza konkursem. Naprawdę warto.

 

Świetlica szkolna

W świetlicy szkolnej wychowawcy dbają, by ich podopieczni korzystali ze zorganizowanych zabaw ruchowych. Świetlica jest miejscem, gdzie nasi wychowankowie wykonując w tym samym czasie zadania, integrują się ze sobą, nawiązują pozytywne relacje oraz uczą się współpracy. Nasze świetliki pilnie uczestniczą we wszelkich robótkach ręcznych, gdyż w ten sposób doskonalą motorykę małą oraz przygotowują mięśnie dłoni do dużego wysiłku, jakim jest umiejętność ręcznego pisania.

 
1 .. 17 18 19 [20] 21 22 23 .. 62
Szkoła jest beneficjentem akcji „1% DLA EDUKACJI, SPORTU, PASJI I NIEPEŁNOSPRAWNYCH” prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”