Czas nauki zdalnej kojarzy się głównie z komputerem i przestrzenią Internetu. Nasza klasa w tym czasie wykonuje wiele konstrukcyjnych i technicznych zadań by nieco oderwać się od klawiatury i monitora.
Już mieliście okazję oglądać nasze makiety stawu, irytoloty - dziś chcemy zaprezentować Wam wagoniki oraz linoskoczka Pana Zaradnego;) Kim jest Pan Zaradny? Znamy go z Muzeum Zabawek. Jeśli chcielibyście zobaczyć propozycje jego prac i instrukcji do nich zapraszamy tutaj: Muzuem Zabawek i Zabawy
Pan Zaradny daje nam inspiracje..jak możecie się przekonać jego instrukcje modyfikujemy w zależności od pomysłowości i dostępnych materiałów.
Zachęcamy do obejrzenia naszych prac!
Pani Wiola jest z nas dumna!
Rok szkolny 2019/2020 niewątpliwie przejdzie do historii edukacji w Polsce, ale i na świecie. Za kilkanaście, kilkadziesiąt lat będziecie mogli mówić: My to mieliśmy zakończenie! Za Wami, Drodzy Uczniowie, ostatnie lekcje, a także upragniony dzień, w którym odebraliście swoje świadectwa w nietypowy, inny niż dotychczas sposób. Dziękujemy za Waszą obecność w tym szczególnym dniu. Zapraszamy Was do obejrzenia pamiątkowych zdjęć, którymi będziecie się mogli chwalić w przyszłości. W końcu, kto miał na sobie maseczkę i rękawiczki podczas odbierania świadectw? To było bezprecedensowe wydarzenie!
Dzisiaj, już piąty raz, wzięliśmy udział w Narodowym Czytaniu. W tym roku, ze względu na epidemię, nie mogliśmy się spotkać w dużym gronie, aby wspólnie czytać „Balladynę” J. Słowackiego, więc zrobiliśmy to przez szkolny radiowęzeł. Fragmenty utworu pięknie czytały Weronika z klasy szóstej, Zosia i Kasia z klasy siódmej oraz Gosia z klasy ósmej. Wprowadzenie do czytania przygotowała pani W. Kasprzyk, a piękne stylizacje głównych bohaterek Aliny i Balladyny przygotowały Hania i Łucja z klasy ósmej. Dziękujemy Wszystkim, którzy przygotowali to wydarzenie i mamy nadzieję, że zachęciliśmy was do przeczytania całego utworu.
W tym roku już po raz kolejny nasi uczniowie biorą udział w Wielkim Maratonie Czytelniczym organizowanym przez Wojewódzką Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku.
Polega on na tym, że od września 2020 r. do marca 2021 roku uczniowie muszą przeczytać wskazane książki, a następnie piszą test konkursowy.
Zdobywcy największej ilości punktów w testach zdobywają odpowiednio tytuł Laureata, Finalisty i Wyróżnionego. Dla uczniów starszych klas szkół podstawowych to okazja do dobycia punktów na świadectwie.
W naszej szkole do konkursu zgłosiło się 28 osób – 11 z klasy drugiej i trzeciej, 6 z klasy siódmej i ósmej i 11 z klas czwartej, piątej i szóstej.
Pierwsze zmagania konkursowe już za nami, a ich przedmiotem były książki:
M. Pałasza „Wszystko zaczyna się od marzeń”, P. Beręsewicza „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” i R. Kapuścińskiego „Podróż z Herodotem” ( fragmenty)
Uczestnikom konkursu gratulujemy dobrej decyzji, życzymy powodzenia i wytrwałości w zmaganiach konkursowych.
Wszystkich uczniów zapraszamy do biblioteki szkolnej i zachęcamy do czytania tych książek, już poza konkursem. Naprawdę warto.
W świetlicy szkolnej wychowawcy dbają, by ich podopieczni korzystali ze zorganizowanych zabaw ruchowych. Świetlica jest miejscem, gdzie nasi wychowankowie wykonując w tym samym czasie zadania, integrują się ze sobą, nawiązują pozytywne relacje oraz uczą się współpracy. Nasze świetliki pilnie uczestniczą we wszelkich robótkach ręcznych, gdyż w ten sposób doskonalą motorykę małą oraz przygotowują mięśnie dłoni do dużego wysiłku, jakim jest umiejętność ręcznego pisania.