konkursy i osiągnięcia

Harmonogram konkursów przedmiotowych

Ogłaszamy harmonogram tegorocznych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskie Kuratorium Oświaty - Otwórz.

 

KONKURS NAUKOWO-KULTUROWY „PLUS RATIO QUAM VIS”

Nasza Szkoła zachęca do udziału w KONKURSIE NAUKOWO-KULTUROWYM „PLUS  RATIO  QUAM  VIS”.

W roku szkolnym 2018/2019  tematem wiodącym konkursu będzie hasło: 

 

SŁUŻĄC OJCZYŹNIE - pracą, myślą, talentem.

 

Organizatorzy:

Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius

Stowarzyszenie SZERSZE HORYZONTY 

Akademia Żakowska w Krakowie 

 

Więcej informacji na stronie:

http://akademiazakowska.pl/konkurs-plus-ratio-quam-vis,46,pl.html

 

Zgłoszenia przyjmują:

                                   Aleksandra Paluch i Barbara Sołtys-Wcisło

 

 

Wyróżnienie w Konkursie Piosenki Europejskiej

Klasa I a zdobyła wyróżnienie w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Europejskiej za wspólne wykonanie utworu pt. ”Crappa Pelada” w języku włoskim. Serdecznie gratulujemy młodym wykonawcom.

 

Wielki Ogólnopolski Maraton Czytelniczy 2017/2018

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły biorą udział w Wielkim Ogólnopolskim Maratonie Czytelniczym, którego celem jest popularyzowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W roku szkolnym 2017/2018 hasło konkursu brzmi: „W lustrze książki”. Zadaniem maratończyków jest czytanie wskazanej w każdym miesiącu książki, a następnie rozwiązanie testu dotyczącego problematyki utworu. Po sprawdzeniu uzyskane punkty trafiają na listę rankingową. Zwycięzca edycji zostanie wyłoniony w maju na podstawie wyników testów z ośmiu przeczytanych książek. Lista rankingowa zmienia się co miesiąc, więc zmaganiom towarzyszy wiele emocji. Trzymamy kciuki za wytrwałych czytelników.

 

„Szatan z siódmej klasy na tropie błędów językowych”

10 stycznia sześć uczennic klasy 7A wzięło udział w konkursie „Szatan z siódmej klasy na tropie błędów językowych”. Treść testu opierała się na fragmencie powieści Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy”, a tematyka pytań obejmowała znajomość części mowy i zdania, odmiany przez przypadki, zdań pojedynczych i złożonych oraz pojęć : związek frazeologiczny, synonim, antonim, wyraz pokrewny.

W tych zmaganiach najwyższe wyniki uzyskały uczennice: Wiktoria Seweryn – 85% punktów oraz Zuzanna Kisiel – 70%. Gratulujemy!

 

V Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

Na początku listopada 20 naszych uczniów wzięło udział w szczególnym projekcie, jakim jest Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”. W konkursie tym rywalizacja w tradycyjnym dyktandzie jest okazją do uczenia się historii i refleksji nad językiem ojczystym. W tekstach do napisania pojawiają się postacie i wydarzenia związane z odzyskiwaniem niepodległości.

Wszyscy uczestnicy świetnie się spisali, a najwyższy wynik – 94% - otrzymała Wiktoria Seweryn z klasy 7A. Idea dyktanda bardzo się spodobała, więc na pewno weźmiemy w nim udział również w przyszłym roku szkolnym. Gratulujemy!