Przejdź do: STRONA GŁÓWNA
ARCHIWUM WYDARZEŃ

SPRZĄTANIE ŚWIATA 2017

Nasza szkoła co roku bierze udział w akcji Sprzątanie Świata. W tym roku odbywa się ono pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Dlatego nie biegaliśmy z workami i nie zbieraliśmy śmieci, ale zorganizowaliśmy w szkole konkurs na najciekawszy pojemnik do segregacji odpadów. Na terenie szkoły codziennie wyrzucane są spore ilości butelek PET, puszek po napojach, opakowań papierowych itp, więc postanowiliśmy zadbać o ich segregację.  Uczniowie podjęli wyzwanie i wykazali się ogromną twórczością. Gotowe pojemniki wraz z ich autorami możecie zobaczyć w naszej galerii.

A oto lista zwycięzców:

I miejsce         Klasa 2C

II miejsce        Klasa 2D

III miejsce       Klasa 7A

Gratulujemy!!!

 

Wycieczka do domu Jana Matejki

Klasa 1 uczestniczyła w zajęciach edukacyjnych prowadzonych przez edukatorów z Muzeum Narodowego. Zajęcia odbywały się w Domu Jana Matejki.

 

Dzieci poznały dom malarza i pracownie artysty wraz z atrybutami. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się o pasjach Jana Matejki: projektowaniu ubrań, kolekcjonowaniu i oczywiście malowaniu. Ponadto pierwszoklasiści poznali w jaki sposób powstaje dzieło malarskie, na czym można malować i jakich farb używać malując obrazy. Dodatkowo dzieci odkryły zasadę światłocienia w malarstwie i próbowały swoich sił w uchwyceniu tego elementu podczas pracy. Prowadzący w trakcie zajęć zwracał uwagę na meble i elementy wystroju typowe dla czasów, w których żył artysta, przybliżył im biografie malarza i zaciekawiał malarstwem ściennym. Spacer po rynku dodatkowo przypomniał uczniom nazwy poszczególnych zabytków Krakowa.

 

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Książka to źródło wiedzy i wzruszeń,  a czytanie jest tym  dla umysłu, czym gimnastyka dla ciała”.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto ma w naszym kraju już siedemnastoletnią  tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić dzieciom i młodzieży, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

 

Tego dnia nasi uczniowie dzięki czytanym opowieściom mieli niepowtarzalną okazję przenieść się do zaczarowanej Krainy Czytania.

 

Uczniowie Gimnazjum i klasy siódmej szkoły podstawowej na lekcjach języka polskiego wysłuchali opowiadania pt.” Szacunek” z tomu „Gorzka czekolada”, a potem mogli podyskutować na temat tej ważnej w życiu każdego człowieka wartości.

 

Dzień głośnego czytania obchodzili również pierwszoklasiści. Starsze koleżanki odwiedziły uczniów i czytały im w tym dniu bajkę o dwóch szarych myszkach. Bajka opowiadała o przyjaźni. Jak widać dzieci słuchały z zapartym tchem i były bardzo zadowolone z odwiedzin starszych koleżanek.

 

Ku radości najmłodszych wyobraźnia ich podczas czytania została wsparta nie tylko właściwą intonacją czytanych treści, ale i odpowiednią charakteryzacją doświadczonych lektorów - uczennice klasy 3a gimnazjum Oliwia Korzeniowska i Anita Wójcik.

 

Czytelnicze święto obchodzimy 29 września, jednak do  czytania zachęcamy przez cały rok!

 

Zapraszamy do biblioteki.

 

Małopolskie dyktando Niepodległościowe

Uwaga!

Informujemy, że właśnie zarejestrowaliśmy naszą szkołę do MAŁOPOLSKIEGO DYKTANDA NIEPODLEGŁOŚCIOWEGO „PO POLSKU O HISTORII”. Dołączyliśmy do grona 16 tysięcy uczniów, którzy podjęli to wyzwanie w roku ubiegłym. Zachęcamy do udziału w tym  wyjątkowym projekcie edukacyjnym, w którym tradycyjne dyktando staje się sposobem do poznania dziejów i refleksji nad językiem ojczystym.

 

Etap szkolny konkursu odbędzie się we wtorek 10 października. Informacje na temat poprzednich edycji dyktanda dostępne na stronie internetowej: http://www.dyktando.hostingasp.pl.

 

Warsztaty w MCK - 19 września

Dnia 19 września klasa 1a wzięła udział w warsztatach zorganizowanych w Międzynarodowym Centrum Kultury na temat rzeźbiarstwa i architektury Ivana Meśtrivića. Zapraszamy do obejrzenia fotografii z tego wydarzenia. Podczas lekcji dzieci poznały postać chorwackiego rzeźbiarza i architekta. Oprócz zwiedzania poszczególnych wystaw tematycznych tego artysty, dzieci utrwalały zdobywaną wiedzę przez uzupełnianie kart pracy rozdanych przez edukatora. Wszelkie zadania proponowane przez organizatorów pobudzały ciekawość dzieci, zachęcały do twórczości, poszerzały wiedzę - dzieci poznały różnicę między rzeźbą, płaskorzeźbą, pomnikiem, portretem i autoportretem. Oglądając eksponaty zdobywały infromację na temat różnych materiałów w których można rzeźbić (marmur, drewno, brąz..).Dodatkowo dzieci miały okazję podzielić się swoimi doświadczeniami z pobytu w Chorwacji i wiedzą na temat tamtejszego klimatu, krajobrazu. Na pewno wycieczka ta sprawiła im dużo radości.

 

Dodatkowo trzeba wspomnieć, że była to ich pierwsza wycieczka, na której spisali się na medal pod względem zachowania i aktywnego udziału w zajęciach.

 

Dzień kropki - 15 września

Pierwszy Dzień Kropki w naszej szkole już za nami. Przekształcaliśmy kropki w nowe światy, wymyślaliśmy historyjki i rozegraliśmy turniej twistera. Zachwyciły nas prace pierwszoklasistów - można je już podziwiać w holu szkoły. Wymieniliśmy je za pamiątkowe dyplomy. Cieszyli się też uczniowie klasy 2 a i b, którzy za swoją kreatywność i odwagę zostali nagrodzeni "niepytajkami". Teraz przez cały rok będziemy zbierali pomysły, aby przyszłoroczne obchody dały wszystkim jeszcze więcej radości.

 

Spotkanie organizacyjne z rodzicami w roku szkolnym 2017/2018

Organizacyjne spotkanie z rodzicami odbędzie się w dniu 13 września (środa) 2017 r. o godzinię 17:00.

 
1 .. 4 5 6 [7] 8 9 10
Szkoła jest beneficjentem akcji „1% DLA EDUKACJI, SPORTU, PASJI I NIEPEŁNOSPRAWNYCH” prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Szkole „Małopolska”