WYDARZENIA

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

„Książka to źródło wiedzy i wzruszeń,  a czytanie jest tym  dla umysłu, czym gimnastyka dla ciała”.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest 29 września. Święto ma w naszym kraju już siedemnastoletnią  tradycję, zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić dzieciom i młodzieży, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać.

 

Tego dnia nasi uczniowie dzięki czytanym opowieściom mieli niepowtarzalną okazję przenieść się do zaczarowanej Krainy Czytania.

 

Uczniowie Gimnazjum i klasy siódmej szkoły podstawowej na lekcjach języka polskiego wysłuchali opowiadania pt.” Szacunek” z tomu „Gorzka czekolada”, a potem mogli podyskutować na temat tej ważnej w życiu każdego człowieka wartości.

 

Dzień głośnego czytania obchodzili również pierwszoklasiści. Starsze koleżanki odwiedziły uczniów i czytały im w tym dniu bajkę o dwóch szarych myszkach. Bajka opowiadała o przyjaźni. Jak widać dzieci słuchały z zapartym tchem i były bardzo zadowolone z odwiedzin starszych koleżanek.

 

Ku radości najmłodszych wyobraźnia ich podczas czytania została wsparta nie tylko właściwą intonacją czytanych treści, ale i odpowiednią charakteryzacją doświadczonych lektorów - uczennice klasy 3a gimnazjum Oliwia Korzeniowska i Anita Wójcik.

 

Czytelnicze święto obchodzimy 29 września, jednak do  czytania zachęcamy przez cały rok!

 

Zapraszamy do biblioteki.