WYDARZENIA

Był taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy...

22 grudnia był w naszej szkole dniem wyjątkowym. Spotkaliśmy się po raz ostatni w tym roku kalendarzowym, by na uroczystym apelu wspólnie świętować nadchodzące Boże Narodzenie. Rozpoczęliśmy od „niekoniecznie” tradycyjnych „Jasełek na wesoło”, przygotowanych przez uczniów klas 2a i 3c pod opieką pani Renaty Kępy i pani Magdaleny Karyś. W przedstawieniu brała też udział klasa 1 szkoły podstawowej wraz ze swoją wychowawczynią, panią Wioletą Cichoń. Pierwszoklasiści zaśpiewali dwie kolędy: „Aniołowie biali” oraz „Oto o północy” (zespołu TGD) i zatańczyli do utworu TGD pt. „Noel”.

 

Naszemu świętowaniu Narodzenia Pana kolejny już rok towarzyszą wzruszenia związane z udziałem społeczności szkolnej w akcji „Szlachetna paczka”. Także dzisiejszą uroczystość wzbogaciła relacja wolontariuszki „Szlachetnej paczki” ze spotkania z rodziną, dla której nasi uczniowie i nauczyciele przygotowywali świąteczne prezenty. Jako spadkobiercy idei Bogdana Jańskiego chcemy działać tak, aby zmieniać świat na lepsze i wyrażać naszą miłość poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Tej wrażliwości będziemy uczyć się także skupiając się na słowach B. Jańskiego. Uczniowie otrzymali w świątecznym   prezencie – zakładki z aforyzmami patrona.. W czasie świąt będzie czas na refleksję nad tym, co ma nam do przekazania nasz patron.

Po wspólnym świętowaniu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas, by kolędować i składać sobie życzenia świąteczne już w mniejszym, klasowym gronie.

 

Niech ten świąteczny czas będzie pełen radości, wiary, uśmiechu i wzajemnej serdeczności. Abyśmy się zatrzymali na dłużej i skupili na tym, co najważniejsze.